Şanlıurfa'da 2 gün önce kendisini darp edenlerin elinden kaçan ve sulama kanalına atlayan 24 yaşındaki Enver K.'nin cesedine bu sabah saatlerinde Haliliye İlçesi Güçlü Köyü ile Güzel Köy arasında geçen DSİ'ye ait Harran Sulama Kanalında ulaşıldı.

NE OLMUŞTU?

İddiaya göre Devlet Su İşlerine (DSİ) ait sulama kanalı yakınlarında 24 yaşlarındaki Enver K. 2 kişi tarafından öldüresiye dövüldü.

Enver K. kendisini dövenlerin elinden kaçıp canını kurtulmak için sulama kanalına atladı. Bir süre suyun üzerinde akıntıya kapılan Enver K.yi fark eden Suriyeli bir kişi kavgadan haberi olmadığı için kanaldan çıkartıp kurtardı.

Bu sırada Enver K.'yi döven 2 kişi yine geldi ve yine darp etmeye başladı. Enver K. yine ellerinden kaçıp kendini sulama kanalına attı. İkinci kez sulama kanalına atladığında ağır yaralı olduğu için fazla dayanamadı ve boğularak gözlerden kayboldu.

Olay yerine gelen arama kurtama ekipleri, güvenlik güçleri Enver K.'yi aramaya başladı. 2 gündür devam eden arama kurtarma çalışmasında Enver K.'nin  cesedine bir türlü ulaşılamadı. Bu sabah Ener K.'nin cesedi su yüzeyine çıkınca köylüler tarafından fark edildi. Olay yerine güvenlik ekipleri, sağlık ekipleri sevk edildi. Enver K.'nin cenazesi otopsi yapılmak üzere Şanlıurfa Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

OLAYLA İLGİLİ 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bu arada Enver K.'yi darp edenlerin yakalanmasıyla ilgili yürütülen çalışmada 2 kişi gözaltına alındı. Enver K.'nin neden öldüresiye dövüldüğü henüz öğrenilemedi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Editör: Urfadasin Haber