Türk İş Sendikası Şanlıurfa Şubesi Siemens İle İndirim Protokolü İmzaladı Türk İş Sendikası Şanlıurfa Şubesi Siemens İle İndirim Protokolü İmzaladı

TÜFE oranının üzerinde zamların yapıldığına söyleyen emlakçılar  kira fiyatlarında artışın yaz boyunca süreceğine düşünüyor.

Emlakçılar, kira fiyatlarının 2 yıl boyunca durdurulmasını öneriyor.

Sosyal yardımlaşma vakıflarının dar gelirli vatandaşa kira desteği vermesi gerektiğine dile getiren emlakçılar, "Zaten en yüksek seviyede olan kira fiyatlarının artışları 2 yıl durdurulmalıdır. Aksi takdirde kira fiyatları önlenemez bir noktaya geldiğinde herkes için çok geç olabilir. Şimdiden bu sorunun önünü kesecek çözümler bir an önce devreye girmelidir.

LOJMAN SİSTEMİNE GERİ DÖNÜLMELİ

 Fahiş kira fiyatları için kurumlar ve STK’lar harekete geçmeli. Asgari ücretle geçinen bir aile için kiralar artık ödenemez aşamaya geldi. TOKİ, Emlak Konut, belediye iştirakleri ve özel sektör müteahhitlerine kiraya vermek üzere konut yapmalı. Lojman sistemine tekrar dönülmeli. Memurun ev ihtiyacı buradan karşılanırsa piyasadaki konut arzı artırılmış olur.” ifadelerini kullandı.

Editör: Urfadasin Haber