Kızılay Şanlıurfa Başkanı Dr. Ahmet İnan, urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada Ahmet Erseven Mahallesi’nde Aşevi açacaklarını söyledi

Kızılay’ın Şanlıurfa’da çok güçlü bir şekilde teşkilatlandığını dile getiren Ahmet İnan, “İnşallah Ahmet Erseven’de aşevi projemiz olacak. Aşevinde dar gelirli yardıma muhtaç ailelere sıcak yemek yardımı yapılacak inşallah.

Bunu Şanlıurfa halkımızın destekleri ve yardımlarıyla yapacağız. Çünkü hedefimiz büyük. Şanlıurfa’da yardıma muhtaç ailelere bir hayli fazla sevindirecek taraf yardım edecek insanlarımızda fazla. Biz sağ elden alıp sol ele veren bir köprüyüz. Bu konuda Urfa halkına teşekkür ediyoruz." dedi.  

“ŞANLIURFALILARIN HAYIR SEVER OLMASI KIZILAYI URFA’DA GÜÇLÜ KILIYOR”

 Büyükşehir Gençlik Merkezlerine Yoğun İlgi  Büyükşehir Gençlik Merkezlerine Yoğun İlgi

Kızılay’ın 81 il içerisinde en güçlü şubesinden birinin Şanlıurfa olduğunu dile getiren Ahmet İnan,  genel merkezin takdir ettiği iller başında Şanlıurfa geldiğini söyledi.

“ŞANLIURFA, KIZILAY’IN 81 İL İÇİNDE EN TAKTİR GÖREN İLİ “

Şanlıurfa’nın Kızılay’ın 81 il içerisinde güçlü olmasının en önemli nedenin de Şanlıurfa halkının yardımsever olmasından ve Kızılay’a sıcak bakmasından kaynaklandığını anlatan Ahmet İnan, “Biz bütün ilçelerimizde ve merkez ilçelerimiz olmak üzere teşkilatlanmaya gittik. Halfeti’de, Bozova’da, Harran’da Akçakale’de şubelerimiz vardır. Temsilciliklerimiz vardır. Eskiden bizler tarafından halkımıza ulaşım olmuyordu. Ama şimdi bu kurulan şubeler ve temsilcilikler sayesinde bize halkımız bize daha hızlı ulaşıyor. Biz de vatandaşımızla daha yakın diyalog halindeyiz.

LİSE KULÜBÜ VE MUHACİR İLE ENSAR KULÜBÜZÜ DE KURDUK

 Ayrıca İl Merkezinde burada gençlik kollarımız, kadın kollarımız mevcut. Sahada gerek gıda yardımı, gerek maddi yardım gerekse de kültürel faaliyetlerde bulunuluyor.

Özellikle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak için onlara iyilik yapma bilincini yapmak için Kızılay Lise Kulübümüzü kurduk. Bölgemiz çok göç alan bir bölge olduğu için Muhacir ve Ensar Kulübümüzü kurduk. Eski havaalanı yanında lojistik depomuz kurduk.” İfadelerini kullandı.