Şanlıurfa’da kızlar hentbol takımına çok söz veren olmasına rağmen hiçbirinin sözünü yerine getirmemesi hocalarını da öğrencilerini de üzdü.

Gözden kaçırmayın

Potada Şanlıurfa Büyükşehir Farkı Potada Şanlıurfa Büyükşehir Farkı

Şanlıurfa Konuklu İmam Hatip Ortaokulu toprak zeminde çizdikleri çizgilerle hentbol oynayan ‘Güneşin çocukları’ lakaplı ve paylaşımlarıyla dikkat çeken, 18 hentbol sevdalısı kız istediği desteği göremedi. Oysa gündeme geldiklerinde takımın oyuncusu Merve Akpınar’ın hentbol sevdası Ankara’ya taşınmıştı. Merve Akpınar söyleşilerde hem ağlamış hem ağlatmıştı. 

SİZİNLEYİZ DEDİLER AMA DESTEK OLMADILAR

Hentbol takımının idealist ve engellere karşı başarılı olan hocası Bayram Kaplanoğlu, “Çok engellendik. Gün geldi iki kişiyle antrenman yaptık ve rakip bulamadık. Zaman içinde başarılarla aileler gururlanmaya başladı ve katılım arttı. Ancak bugün geldiğimiz noktada 2. Ligde son maçına geçen hafta çıkan çocuklarım, gurubu sıfır ile son sırada bitirdi. Sıfır, puan alsak da Urfalı Kızlarımla gurur duyuyorum.  1 sezon boyunca üzüldüğüm tek nokta ‘sizinleyiz’ deyip de destek olmayanlaradır. Oysa ne çok söz verilmişti. Bu şehrin evlatları yanlız kaldı.

İlk gün dediğim gibi: ayakkabımız marka olmasa da olur. Formamız eski olsa da olur. Ama Deplasman gideri için elinizi taşın altına koyun,
Ulaşım konusunda destek olun dedim. Bu kadar mı zor bir durum?  Asıl şimdi Merve ve arkadaşlarına mikrofonu uzatın da görelim. ” dedi.