Kendilerini hakim savcı polis olarak tanıtarak telefon dolandırıcılığı yapanların, dolandırdıkları insanların hayatı sinema konusu oldu.

Çekimleri Şanlıurfa’da başlayan “Kontürkent” Sinema filminin başrollerinde ise Kemal Uçar ile Erkan Can oynuyor.

Çekimleri Bozova’da başlayan ve Urfa merkezde tarihi sokaklarda devam eden Kontürkent sinema filminin konusu, İstanbul’da bir hukuk profesörünün, yılların birikimi olan servetini dolandırıcılara kaptırmasıyla başlıyor. 

Parasınının, Şanlıurfa’nın bir köyünde bir şahsın hesabına aktarıldığını öğrenen profesörün hayatını ve mücadelesinin anlatıldığı Kontürkent Sinema Filminin yönetmeni ve yapımcısı aslen Akçakaleli olan eczacı Ömer Kaydı urfadasın haber sitesine konuştu.

Eczacılık bölümünden mezun olduktan sonra sinema ve televizyonculuk konusunda yüksek lisans yapan Ömer Kaydı “Bu memleketin çocuğu olduğum için bu filmi özellikle burada çekiyorum. Erkan Can oynuyor. Başrolde Kemal Uçar var. Senaryo ve hikâyeyi beğendikleri için katıldılar bize. Türkiye de nasıl karşılık bulacağı benim için çok önemli. Urfalıların izlerken güleceği bizden bir hikâye diyeceği sahipleneceği bir film yapmak istiyoruz. Filmin heyecanı var tek derdim bu şu anda…” ifadelerini kullandı.

Başrol oyuncusu Erkan Can “Yönetmenimiz yazarımız Urfalı. Güzel bir hikayesi vardı. Bana geldiler, anlattılar. Hikayeyi beğendim. Hikaye özgün bir hikaye. Güzel bir hikaye. Gerçek bir hikaye. Güncel bir hikaye. Bakalım ne olacak?.

20 Bin Öğretmen Atanacak: Sınav Sonucu Açıklandı 20 Bin Öğretmen Atanacak: Sınav Sonucu Açıklandı

Bu arada Urfa sıcak ama idare ediyoruz. Çünkü senaryo da bu sıcağı anlatıyor. Yoksa bunu daha serin havalarda da çekebilirdik. İki haftamız var burada.5-6 günü harcadık. Bir haftamız kaldı. Bir haftasını da İstanbul çekimlerine var.

Urfa’ya ben 1978-1980’lerde Bursa Devlet Tiyatrosu turneleriyle çok geldim. Urfa’yı baya yıldan beri bilirim. Urfa’da en çok merak ettiğim Göbeklitepe ve Karahantepe. Bunların yanı sıra daha birçok açılacak tepeler var. Urfa arkeoloji konusunda bence Dünyada 1 numara. Zaten araştırın bu böyle. Burada Karahantepe ve Göbeklitepe muhteşem bir yer. Buraları gittim, gezdim. Çektim de. Çünkü program da çekiyorum Güven Kıraç ile dijital kanala.

Oyuncusu Kemal Uçar da “ Erkan abimin dediklerine katılıyorum.  Kontürkent filminin çekimlerindeyiz. Şimdilik güzel gidiyor. Güzel misafir ediliyoruz. Onun için emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sizlerin de geldiği iyi oldu. Sizlerle de tanıştık. Yakın zamanda İnşallah burada çekilmiş bir filimle vizyonda olacağız. “yorumunu yaptı.

Oyuncu Yusuf Uyar da “ Ömer hocamla beraber hayalimizdi böyle bir film çekmek. Güzel oldu. Güzel bir setle başladık. Ustalarla oynamak ayrı ve büyük bir onur. İnşallah iyi bir şey çıkar. Amacımız o yönde. ”dedi.