Şanlıurfa’da gençleri zehirleyen uyuşturucunun her türlüsüyle, dört koldan kararlı bir mücadele yürütülürken 2 milyon 500 bin nüfuslu kentteki AMATEM’de sadece 1 doktor bulunuyor.

Bu durum ise çocuklarını uyuşturucu belasından kurtarmaya çalışan aileleri mağdur ediyor. Günde yaklaşık 60 uyuşturucu bağımlısının bu illetten kurtulmak için tedavi amacıyla gittiği AMATEM’de tek doktor olduğu için sadece 20 kişinin tedavisiyle ilgilenebiliyor. Diğerleri ise geri gönderiliyor. Vatandaşlar, AMATEM’e daha fazla doktorun görevlendirmesini istiyor.

O gençlerin yakınlarından biri de Mehmet Toprak. Mehmet Toprak, AMATEM’de sadece 1 doktorun olmasının mücadelenin azmini kırdığını dile getirdi.

Yaklaşık 1 yıldır kardeşinin tedavisi için çaba sarf ettiğini anlatan Şanlıurfa Japon Pasajı Esnafları Dernek Başkanı Mehmet Toprak “Son 3-4 aydır kardeşimi AMATEM’e götürüyorum. Ancak 1 doktor sadece 20 bağımlıya bakabildiği için diğerlerini geri çevirmek zorunda kalıyor. Bu duruma yetkilerin el atmasını istiyoruz.

Bu iş, tek doktorla olacak iş değil. Ben kardeşimi kurtardım sayılır. Ya diğerleri ne olacak. Burada koskoca ve hatta muhteşem bir bina yapılmış ama içi boş. Sayın valimizin bu konuyla yakından ilgileneceğini düşünüyorum. ”dedi.