Kültür ve Turizm Bakanlığınca organize edilen "Türkiye Kültür Yolu Festivali"nin ikinci durağı olan Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali, sabah saatlerinde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katıldığı törenle başladı.

Bakan Ersoy, polis ve jandarma ekiplerince tarihi eser kaçakçılarına yönelik yapılan operasyonlarda ele geçirilen ve Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'ndeyer alan eserlerin bulunduğu "Kaçış Yok" sergisini gezdi.

Şanlıurfa'da Trajikomik Olay, Taban Suyu Seviyesini Ölçeceklerdi Bakın Ne Oldu Şanlıurfa'da Trajikomik Olay, Taban Suyu Seviyesini Ölçeceklerdi Bakın Ne Oldu

Daha sonra Filistinli karikatürist Naci el-Ali'nin "Hanzala" eserinin bulunduğu sergiyi de gezen Bakan Ersoy, buradaki eserlerle ilişkin yetkililerden bilgiler aldı.

"Makine Halüsinasyonları: Mercan Rüyaları" yapay gerçeklik simülasyonunu izleyen Bakan Ersoy, sonrasında Mersin Devlet Opera ve Balesi ekibi tarafından Göbeklitepe replikası alanında verilen konsere de katıldı.

Bakan Ersoy, Albayrak Grubunun "Besmele-i Şerif" hat sergisini de gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Etkinlikler kapsamında davulcular tarafından yapılan gösteriyi izleyen Bakan Ersoy, festival kapsamında düzenlenen foto maratonun startını verdi.

Daha sonra Şair Nabi Kültür Merkezi'ne geçen Bakan Ersoy, burada hazırlanan sergiyi gezdi ve "Filistin Direniş Sineması" etkinliklerine katıldı.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı ve ilgililer Bakan Ersoy'a festivalde eşlik etti.

Editör: Mehmet Fatih Aslan