Büyükelçi Vaivars, Şanlıurfa Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kasım Gülpınar'ı ziyaret ederek kentin tarihi, kültürel ve sosyal özellikleri hakkında bilgi aldı.

Başkan Ayhan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutladı Başkan Ayhan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutladı

Letonya'nın Ankara Büyükelçisi Peteris Vaivars, Şanlıurfa'da ziyaretlerde bulundu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükelçi Vaivars ve beraberindeki heyet, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği kentte Şanlıurfa Valiliğini ziyaret etti.

Vali Hasan Şıldak, makamında kabul ettiği Büyükelçi Vaivars ile bir süre görüştü.

Letonya heyeti daha sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Kasım Gülpınar'ı ziyaret etti.

Büyükelçi Vaivars, kentin tarihi, kültürel ve sosyal özelliklerine ilişkin Gülpınar'dan bilgi aldı.

Letonya Cumhuriyeti Büyükelçisi H.E Mr. Peteris Vaivars, Gaziantep Letonya Fahir Konsolosu ve Gaziantep Ticaret Odası Meclis Üyesi  Soner Bacaksız, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nı da ziyaret etti. ŞUTSO Başkanı Mehmet Doğan Yetim ve ŞUTSO Meclis Üyesi Serhat Gerger'in hazır bulunduğu ziyarette, Letonya Cumhuriyeti ile olan ticari işbirliklerinin arttırılması ve mevcut işbirliği alanlarının genişletilmesi konularında fikir alışverişinde bulunuldu, İki ülke arasında yaşanan vize sorunları ile ilgili yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri istişare edildi.

Editör: Urfadasin Haber