Karaköprü Belediyespor U-17 Takımı Bölge Şampiyonu Oldu Karaköprü Belediyespor U-17 Takımı Bölge Şampiyonu Oldu

İstanbul ekibi Tuzlaspor, averajla Şanlıurfaspor’un gerisinde kalarak ligden düştü.

Ancak İstanbul ekibi, bugün yaptığı açıklamayla şok etkisi yaptı.

Kulübün resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Şanlıuraspor’a yönelik bazı iddialar sıralanarak, Şanlıurfaspor’un kendilerinin yerine ligden düşmesi için çalışmalar yaptıkları belirtildi.

Tuzlaspor’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Astor Enerji Şanlıurfaspor kulübünün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilen Ulusal Kulüp Lisans belgesini almak için istenen kriterleri yerine getirmek için evrakta sahtecilik yaparak Gençlik Ve Spor Bakanlığı'na ait jeneratörü kulübün malıymış gibi gösterdiği, SGK ve diğer ilgili kurumlara sahte belge ibraz ettiği, futbolcuların yerine imza atarak suç işlediği ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun kulüplere uygulanan Mali kriterlerle ilgili talimatının 48.maddesine aykırı hareket ettiği tarafımızca tespit edilmiştir.

Şanlıurfaspor'la puanı eşit olduğu halde gol averajıyla ligden düşen Kulübümüz, yaşadığı bu mağduriyetin giderilmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde gerekli belgelerle beraber girişimlerde bulunmuş olup Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sn. Mehmet Büyükekşi ile konuyla ilgili görüşme gerçekleştirmiştir. Federasyonun ilgili kurullarının sunmuş olduğumuz belgeler ve deliller ışığında hakkaniyetli bir karar verileceğine olan inancımız tamdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Editör: Mehmet Fatih Aslan