Şanlıurfaspor'a PFDK'dan Kötü Haber 110 Bin TL! Şanlıurfaspor'a PFDK'dan Kötü Haber 110 Bin TL!

Geçtiğimiz gün kendi sahasında oynadığı Sivas Belediyespor maçı sonrası rakiplerinin de puan kaybetmesi sonucu 38 puanla liderlik koltuğunu oturdu. Ancak Şanlıurfaspor’un liderlik koltuğuna oturmasında Amed ile Eroksporla arasında sadece 1 puan fark bulunuyor.

FnFuZByWIAAOvvI

Şanlıurfaspor’un açık ara farkla şampiyon olacağı yılda düştüğü durum taraftarı üzüyor. Şanlıurfaspor kadrosunun yetersiz olduğu en az 4-5 transferin yapmasının şart olduğu dile getiriliyor.

.2. Lig Beyaz Grupta bu haftanın kazanını Düzce ile Erzincanspor olurken Şanlıurfaspor ise Sivas maçında etkili olamadı. Bu maçta büyük bir avantaj kaçıran Şanlıurfaspor’un önümüzdeki haftalarda 3 zorlu maçı bulunuyor.

Amed sonrasında Erokspor ve daha sonra da Ankaraspor ile karşılaşacak olan Şanlıurfaspor, şampiyonluk iddiasını sürdürmesi için bu karşılaşmalardan büyük bir puan kaybı yaşamaması gerekiyor. 
Liderliğini ve şampiyonluk hedefini oynayacağı bu 3 maçta netleştirecek olan Şanlıurfaspor’un lig sonuna kadar diğer karşılaşmalarda zorlanmayacağı düşünülüyor.

Şanlıurfaspor’un oynayacağı Amed, Erek ve Ankaraspor maçlarından sonra liderin 3 puan bile gerisine düşse avantajlı durumda olacağı belirtiliyor.