Limon suyunun sindirimi iyileştirmek ve enerjiyi artırmak gibi çeşitli faydaları olduğu bilinmektedir. Bu içeceğin kilo vermeye de yardımcı olduğu söyleniyor. Peki gerçekten böyle bir etkisi var mı?

LİMONLU SU AZ KALORİLİDİR

Bir bardak sudaki yarım limonun suyu sadece 6 kalori içerir. Bu nedenle, portakal suyu yerine limon suyu içerseniz, bu kalori alımınızı azaltmanın harika bir yolu olabilir. Bir bardak portakal suyu 110 kalori, yarım litre meşrubat ise 182 kalori içerir. Bu içeceklerden günde sadece bir tanesini bile bir bardak limonlu su ile değiştirmek günlük kalori alımınızı 100-200 kalori azaltabilir.

LİMONNNN

SAĞLIK ÜZERİNDE ETKİYE SAHİPTİR

Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın

Limonlu su, besinlerin hücrelere taşınması ve vücut ısısının düzenlenmesi, fiziksel performansın iyileştirilmesi ve vücuttaki atıkların atılması gibi sağlık üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu içeceği tüketmek, şişkinlik ve kilo alımı gibi semptomlara neden olabilecek sıvı tutulmasını azaltmaya yardımcı olabilir.

METABOLİZMAYI HIZLANDIRIR

Limonlu suyun metabolizmayı hızlandırdığı da bilinmektedir. Tüm bu sağlık yararlarının yanı sıra limonlu suyun kilo vermeye sade sudan daha fazla katkı sağlamadığını da belirtmekte fayda var. Susuzluğu gidermekten tokluğu artırmaya kadar pek çok potansiyel faydası olan limon suyunun ağırlık üzerinde net bir etkisi yoktur. Ancak araştırmalar, limon suyunun içerdiği asitler nedeniyle böbrek taşlarını önlemede etkili olabileceğini gösteriyor.