AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın istifasının ardından yerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün geçmişte hukuk bürosunda stajyerlik yapan Özlem Zengin getirildi.

Başkan Beyazgül, yaklaşık bir yıldan fazla bir zaman önce katıldığı Güneydoğu Televizyonunda Bursa’da çalıştığı döneminde Özlem Zengin ile komşu olduklarını ailece görüştüklerini ve hukuk bürosunda stajyeri olduğunu açıklamıştı.

Başkan Beyazgül, aynı televizyonun programda, proğramın modületörü Niyazi Kocadağ’a, Özlem Zengin’in evine misafir olduğunu şöyle anlatmıştı;

“Ben özlem ile bir araya geldiğimde bunları yad ediyorum. Bir defasında Özlem hanımın evine misafirliğe gitmiştik. Evleri çocuk oyun alanı gibiydi. Çocukları onu ordan alıp oraya götürüyor, çekiyor. Ama evlerinde hiç kırılacak bir şey yoktu.

Çocukları özgür bırakmıştı. Çocuklarına hiçbir şey demiyordu. Bir gün bir arkadaşıma bunu anlattım. Arkadaşım bana ‘Bizim evlerimiz cezaevi gibi. Biz de çocuklarımızın başında gardiyan gibiyiz.’ Demişti.  Ama Özlem hanımın evi çok özgürce bir ortam. Olması gereken de bu. Hatta babam bana bu konuda ‘Özlem hanım sizi bozmuş.’ dedi. ” 

Sarıgül’ün Partisinden İstifa Etmişti, Yönünü AK Parti’ye Döndü Sarıgül’ün Partisinden İstifa Etmişti, Yönünü AK Parti’ye Döndü

niyazi kocadağ-1

Bu arada Özlem Zengin daha önce de Temmuz 2018-Mart 2021 arasında da AK Parti Grup Başkanvekilliğini yürütmüştü. 

Öte yandan Özlem Zengin,  gazeteci Barış Terkoğlu’na, AK Parti Grup Başkanvekilliğine tekrar getirilmesini sürpriz olarak açıkladı. 

İşte Başkan Beyazgül’ün Özlem Zengin ile İlgili Anlattıklarının videosu