İslâm âlimi Mahmud Ustaosmanoğlu’nun son yolculuğa uğurlanmasının ardından Urfa’da da cemaati tarafından taziyeler kabul edilmeye başlandı.

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi İpekyol Mahallesinde Gerger Taziye Evinde, taziyeleri Mahmud Efendi Hazretleri'nin Şanlıurfa’daki Derneği’nin onursal başkanı Mustafa Asoğlu, kabul ediyor.

başkan zeynel abidin beyazgül

BAŞKAN BEYAZGÜL DE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

Mahmud Efendi Hazretleri için bugün Gerger Taziye evine taziye ziyaretine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de geldi. Başkan Beyazgül’ü, Mustafa Asoğlu kapıda karşıladı. Başkan Beyazgül, taziye evinde bir süre oturup dua ettikten sonra baş sağlığı dileyip ayrıldı.

“TAZİYEYE GELİP AĞLAYANLAR VAR”

Mahmud Efendi Hazretleri'nin Şanlıurfa’daki Derneği’nin onursal başkanı Mustafa Asoğlu urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Asrın mucidi şeyh Mahmut Ustaosmanoğlu hocamız için Şanlıurfa İpekyol Mahallesinde taziyeleri kabul ediyoruz. Urfa halkımızdan Allah razı olsun. Başta devlet büyüklerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız efendi hazretlerimizi hiç hayatında tanımadığı halde cenazesine geldi. 

mustafa asoğlu

Başkan Beyazgül 30 Yıllık Sorunu Çözüme Kavuşturdu Başkan Beyazgül 30 Yıllık Sorunu Çözüme Kavuşturdu

TAZİYE 2 GÜN DEVAM EDECEK

Bizim buraya taziyeye gelenler arasında ağlayanlar var. Herkesten Allah Razı olsun. Taziyemiz bugün ve yarın devam edecek. İki gün sürecek yani. Çarşamba akşam saatlerinde son bulacak.

CENAZE TÖRENİNE KADINLAR DA KATILMIŞ OLSAYDI KATILANLARIN SAYISI 15 MİLYONU BULURDU

Efendi hazretlerimiz giderken bizlere çok büyük bir iz bıraktı. Türkiye ve dünya tarihinde böyle bir cenaze görülmedi. Milyonların akınına bizler de şahit olduk. İstanbul Fatih Camisine 2 gün önceden gelen taşların üstünde uyuyanlar oldu. 7 -8 saat boyunca güneşin altında duranlar oldu. Mahmut efendi hazretleri hep şöyele buyuruyordu; ’Benim kadın cemaatim daha çoktur.’ Velevki kadın cemaatinin de cenaze törenine gelmesi durumunda son yolculuğuna uğurlama rakamı 15 milyonu bulurdu. Bu rakam Türkiye Cumhuriyeti’nin 4’ te birine denk geliyor.

URFA’DA MAHMUT EFENDİNİN 7 MEDRESESİ BULUNUYOR

Şanlıurfa medreselerimizde Mahmut efendinin Urfa’da yaklaşık 6-7 medresesi var. Ayrıca kız medreselerimiz var. Bizler de onun yolunda bize bıraktığı bu yolda ilerleyeceğiz. Allah’ım bizleri layık eylesin. Allah’ım bu talebelerimizi bu hizmetlerimizi onun yolunda olmayı nasip eylesin”