Şanlıurfa Valiliğinin soruşturma başlatmasının ardından Köklü Değişim’den Mahmut Kar,” Evet! Hilâfet çağrısı yaptık, çünkü Kudüs ancak Hilâfet ile kurtulur."

Şanlıurfa’nın Balıklıgöl Kent Platosu’nda Kadir Gecesi toplanıp üzerinde Kelime-i Tevhid yazılı siyah bayrak açan ‘Köklü Değişim’ adlı grup şeriat çağrısının gündem olmasının ardından bir açıklama yaptı.

Gözden kaçırmayın

Göbeklitepe Açıklaması: Kazılar Onlarca Yıl Sürebilir Göbeklitepe Açıklaması: Kazılar Onlarca Yıl Sürebilir

Şanlıurfa Valiliğinin soruşturma başlatmasının ardından Köklü Değişim’den Mahmut Kar,” Evet! Hilâfet çağrısı yaptık, çünkü Kudüs ancak Hilâfet ile kurtulur. “ dedi.

VALİLİĞİN AÇIKLAMASINA NE DEDİ?

Laik, Kemalistlerin öfkesini anladıklarını dile getiren Mahmut Kar açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bunlar İslâm ve Allah’ın kelimesinin düşmanıdırlar, Kelime-i Tevhid bayrağına düşmandırlar. Normal karşılamadığımız şey, halkın %99’unun Müslüman olduğu bir ülkede laik medyanın baskısına boyun eğerek ‘Kelime-i Tevhid bayrağı taşıyanlar hakkında tahkikat başlatıldı’ diye açıklama yapan Şanlıurfa Valiliği’nin tavrıdır.

Normal karşılamadığımız şey, üç-beş medya organının yaptığı haber iktidara zarar verir endişesiyle Valiliğin açıklamasını manşetine taşıyan muhafazakâr medyanın ezikliğidir.

Buradan soruyoruz, Kelime-i Tevhid bayrağından kim ve neden rahatsız olur? Biz Kelime-i Tevhid bayrağını bir avuç laik Kemalist'in öfkesine, eziklerin pısırıklığına ve kurban edecek değiliz.”