4-5 Kasım tarihlerinde Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek olan CHP’nin 38. Olağan Kurultay'ında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyen CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, CHP PM üyesi seçilip seçilemeyeceği  hafta sonu belli olacak.

Urfa Milletvekili Eyyüpoğlu, Ulaştırma Bakanıyla Görüşmenin Detaylarını Açıkladı Urfa Milletvekili Eyyüpoğlu, Ulaştırma Bakanıyla Görüşmenin Detaylarını Açıkladı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultayda yeniden genel başkan seçilebilmesi için büyük destek veren Mahmut Tanal, zaman zaman çeşitli polemikler yaşadı. 

Kurultayda, PM üyelerini belirleyecek olan 1368 delegeden oy alabilmek için kongreye 2-3 gün kala yoğun bir çalışma içerisine giren Mahmut Tanal, Parti Meclisi üyeliğine aday olabilmek  10 delegenin imzasına aldı ve aday olduğunu açıkladı.

4-5 Kasım tarihlerinde Ankara Spor Salonu'nda Divan başkanlığını Ekrem İmamoğlu'nun yapacağı 38. Olağan Kurultay'ın ilk günü genel başkan, ikinci günü Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimi yapılacak.

CHP Genel Başkanlığına aday olabilmek için 65, Parti Meclisi üyeliğine aday olabilmek için de 10 delegenin imzası gerekecek.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun delegeler tarafından yeniden aday gösterilmesi, Manisa Milletvekili Özgür Özel'in de aday olabilmek için yeterli sayıya ulaşması bekleniyor.