Urfaspor ile Galatasaray eski yönetim kurulu üyesi Urfalı İş insanı Maruf Güneş sahibi olduğu Çankaya Futbol Kulübüne aradığı hocayı buldu

Şanlıurfa Belediyespor Bingöl Grubu'nda Şanlıurfa Belediyespor Bingöl Grubu'nda

Maruf Güneş, geçtiğimiz sezon satın aldığı TFF 3. Lig 3. Gruptaki Çankaya Futbol Kulübü için teknik direktör arayışına son noktayı koydu.
 Maruf Güneş, 2022-2023 sezonu için tecrübeli teknik direktör Yavuz İncedal ile 1 yıllığına anlaşma sağladı. Yavuz İncedal, Düzcespor'a şampiyonluk yaşatmıştı.

Çankaya Futbol Kulübü, yeni sezon için teknik direktör Yavuz İncedal ile 1 yıllık sözleşme imzalarken 2022-2023 sezonu öncesi kulüp adına tüm transfer görüşmeleri için Sportif Direktör Murat Daldık yetkili kıldı.

URFALILARIN PROFESYONEL LİGLERDE BİR TAKIMI DAHA VAR

Bu arada geçtiğimiz sezon memleketi Şanlıurfa’nın 3. Ligdeki temsilcisi Karaköprü Belediyespor ile aynı grupta mücadele eden Maruf Güneş’in takımı ligde tutunmayı başarmıştı.

29 Ocak 2022 tarihinde yapılan kongrede resmi olarak Çankaya Futbol Kulübünü devralan Maruf Güneş, Şanlıurfaspor ve Karaköprü Belediyespor’un ardından Şanlıurfalıları, profesyonel liglerde temsil eden bir takıma daha kavuşturmuştu.

Maruf Güneş’in Çankaya Futbol Kulübü, Şanlıurfaspor ve Karaköprü Belediyespor ile birlikte Şanlıurfalı genç futbolcuların şanslarını deneyecekleri 3. Kulüp olmuş oldu.

MARUF GÜNEŞ KİMDİR?

maruf güneş

Maruf Güneş, Galatasaray yönetiminde yer aldığı dönemde adından söz edilen isimlerden birisi olmuştu. Kulüp içerisinde kısa sürede adından söz ettiren Maruf Güneş, takıma sağladığı destek dolayısıyla biyografisi ile araştırılmaya başlanmıştı. Peki, Maruf Güneş kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, Maruf Güneş hakkında merak edilen bazı bilgiler

Maruf Güneş 1983 yılında Şanlıurfa'da dünyaya geldi. 2000 yılında Ankara Arı Fen Lisesi’ni, 2002 yılı İngiltere Bournemouth and Poole College’de Business and Management Bölümünü tamamlayıp, 2008 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur.

2008 yılından bu yana İnşaat, Enerji, Turizm ve Liman İşletmeciliği alanında faaliyet gösteren Güneş Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yapmaktadır. Ayrıca Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir. 16515 Nolu Galatasaray SK Genel Kurul ve 1401 Nolu Galatasaray SK Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı üyesidir.

İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.