Şanlıurfalı İş İnsan Maruf Güneş, geçtiğimiz Ocak ayında satın aldığı Ankara’nın 3. Lig Takımlarından Çankayaspor, Türkiye Liglerinde yenilgisiz yoluna devam eden 2 takımından biri. Aynı zamanda grubunda da lider.

Şanlıurfalıların da yakından takip ettiği Şanlıurfalı iş insanı Maruf Güneş’in takımı Çankaya FK aynı zamanda TFF 3. Lig 3. Grubun Lideri olarak yoluna devam ediyor. Yeni sezonda hiç yenilgi alamayan iki takımdan biri olan Çankaya FK’nın 6 Galibiyet 4 Beraberliği bulunuyor. Çankaya FK gibi yenilgisi olmayan bir diğer takımda Alanya Kestelspor. Onun da Alanya Kestelspor - 5 Galibiyet 5 Beraberliği bulunuyor. TFF 3. Lig 3. Grubunda Çankaya FK’nın Alanya Kestelspor’dan farkı ise grubunda lider olması. 

BAL Liginde Siverek 3 Puanın Sahibi Oldu! Viranşehir Lidere Yenildi BAL Liginde Siverek 3 Puanın Sahibi Oldu! Viranşehir Lidere Yenildi

Bu arada Şanlıurfalı iş insanı Maruf Güneş hedefi, Çankayaspor’u 2030 yılında süper lige çıkartmak.

Öte yandan Türkiye’nin 3 büyük takımlardan Galatasaray’da görev yapan,  Türk futbolunun en üst seviyelerini gören, Şanlıurfaspor Kulübünde görev alan ve şimdi bir şirket takımı bulunan iş insanı Maruf Güneş’in hayalinde 3 takım almak var. Bunlardan birinin Ankara’da bir takım almak. Bu hayalini gerçekleştirdi. Şimdi ise bir İstanbul takımı ve İngiltere’de bir takımı satın almak.