Göbeklitepe Gastronomi Merkezi Restoranında Şanlıurfa’nın yöresel yemekleri ikram edilirken müşterilere yemeklerin tarihçesi de anlatılıyor. Şanlıurfa’da evlerde yapılan birçok çeşit yemeğin ikram edildiği Göbeklitepe Gastronomi Merkezi Haliliye ilçesine bağlı Karşıyaka Mahalle’sinde İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi içerisinde yer alıyor.

MASTERCHEF GÖBEKLİTEPE GASTRONOMİ MERKEZİNİN MUTFAK ŞEFİ 
Şanlıurfa’nın zengin mutfağını yansıtan Göbeklitepe Gastronomi Merkezinin mutfak şefi Zafer Kulak urfadasin haber sitesine yaptığı açıklamada şunları söyledi;   Göbeklitepe Gastronomi Merkezimizde 90 yemek çeşidimiz var. Sabah öğle akşam olmak üzere 3 öğün servisimiz mevcut.

MÜŞTERİ MENUNİYETİ ÇOK YÜKSEK

Halkımız tarafında yoğun bir talep var. Dışardan gelen misafirlerimiz, halkımız evlerinde ablalarımızın, teyzelerimizin nasıl yemek yapıyorlarsa aynı ev yemeklerini burada buluyor. Çok güzel bir memnuniyet alıyoruz. Şuanda hamdolsun çok güzel bir ilgi var. Rezervasyon sistemi ile çalışıyoruz.

Rezervasyon olmadan maalesef müşterilerimizi alamıyoruz. Bu şekilde bir servisimiz mevcuttur. Genelde yerli misafirlerimizde var, yabancı misafirlerimiz de var. Vatandaşlarımız şimdiye kadar hiç görmedikleri tatmadıkları yemek çeşitlerini gelip burada tadıyorlar. Çok güzel bir ilgi ve alaka var. Gün gittikçe de ilgi artıyor. 

Urfalı Fenomen Bu Kez, Cumhurbaşkanını Halı Sahada Taklit Etti Urfalı Fenomen Bu Kez, Cumhurbaşkanını Halı Sahada Taklit Etti

FİYATLAR PİYASAYA GÖRE NASIL?

İsot çömleğimiz, tepsi kebabımız var. Şıllık tatlımız var. Pırtevit dediğimiz dolma tatlısı var. Bu çeşitlerinin tarihçesini anlatıyoruz. Şaşırıyorlar. Yöresel koruk suyu ikram ediyoruz. Menülerimiz fiyatları 50 TL’den başlıyor 80-90 TL’ye kadar çıkıyor. 

BAŞKAN CANPOLAT’IN VİZYON PROJESİ

Gastronomi Merkezi, Haliliye Belediye Başkanımız  Mehmet Canpolat’ın vizyon projelerinden birisi. Çok elit ve lüks bir restoran. Tüm halkımızı bekliyoruz.”