Şanlıurfalı Matematik Öğretmeni Mustafa Güler, sınava girecek öğrenciler için çekip paylaştığı videolar ile yüz binlerce öğrenciye ulaşıyor ve ders çalışmalarını sağlıyor.

2008 yılında dershaneye gidemeyen öğrenciler için yerel bir televizyon kanalında öğrencilere ders anlatan Matematik Öğretmeni Mustafa Güler, öğrencilerin yoğun istekleri üzerine 2018 yılında ilk çektiği videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. Kısa sürede yüz binlerce lise ve KPSS öğrencisi tarafından izlenen video üzerine Urfalı Matematik Öğretmeni düzenli olarak videoyu yüklemeye başladı.

Pandemi sürecinde koronavirüs tedbirleri kapsamında 18 yaş altı çocuklarının sokağa çıkmamalarını da fırsata çeviren Mustafa Güler, yaşadığı evin mutfağını stüdyoya çevirerek sınava hazırlanan gençlere büyük katkı sağladı.

Her videosu milyonlarca kişi tarafından izlenenen Matematik Öğretmeni Mustafa Güler, bugün Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'ı ziyaret etti.

Başkan Gülpınar; Kurban Bayramında Paylaşmanın Manevi Hazzını Birlikte Yaşayalım Başkan Gülpınar; Kurban Bayramında Paylaşmanın Manevi Hazzını Birlikte Yaşayalım

Vali Şıldak ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada "Güler yüzü ve farklı yaklaşımıyla gençlerimize matematiği sevdiren değerli eğitimcimiz Mustafa Güler'e ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Mustafa Güler de "Randevu talebimi geri çevirmediğiniz için çok teşekkürler. Şanlıurfamıza eğitim adına güzel işler yapacağınıza güvenim tamdır. Bizlere de ne görev düşüyorsa yapmaya hazırım.Saygılar"ifadelerini kullandı.

Editör: Urfadasin Haber