AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili Prof.Dr. Mazhar Bağlı, adına açılan sahte hesaptan algı paylaşımı yapıldığı ortaya çıktı.

Mazhar Bağlı adına açılan sahte sosyal medya hesabından "İslam hukukunda ganimet müessesi vardır ve Suriye savaş ganimeti helaldir" denilmesi dikkat çekti.

25. dönem Şanlıurfa AK Parti Milletvekilliği, eski Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi rektörü, halen KTO Karatay Üniversitesi'nde öğretim üyeliğinin yanı sıra çeşitli TV'lerde siyasi yorumlar yapan Mazhar Bağlı'ya zarar vermek için adına açılan sahte hesaptan yapılan paylaşımlarla algı oluşturuluyor.

Algıyı ise kardeşi Abdurrahman Bağlı dahil dört kişi Şanlıurfa 2. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından “rüşvet almak ve vermek”, “ihaleye fesat karıştırmak”, “kamuyu zarara uğratmak” suçunu işledikleri gerekçesiyle tutuklanmaları üzerinden yapılması dikkat çekti.

Şanlıurfa Jandarma Komutanlığından Örnek Davranış Şanlıurfa Jandarma Komutanlığından Örnek Davranış

Mazhar Bağlı adına açılan sahte hesaptan bir yıl önceki haber alıntılanarak  "Kardeşim ile ilgili bir olay benimle ilişkilendirme çabanızı lanetliyorum. Ayrıca İslam hukukunda ganimet müessesi vardır ve Suriye savaş ganimeti helaldir." ifadeleri kullanıldı.