Yeninden Refah Partisi İl Meclis Üyesi Şeref Şeyhanlıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Yine bir Kurban Bayramı'na erişmenin sevincini ve huzurunu yaşıyoruz. Bu mübarek günler, birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirerek, komşularımıza ve ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatma zamanıdır. Rabbim, dualarımızı kabul etsin ve bayramın bereketini üzerimizden eksik etmesin.

Ayrıca, Kurban Bayramı'nın toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürünü destekleyen önemli bir fırsattır. Bu özel günlerin kardeşlik bağlarımızı güçlendirmesini temenni ediyorum. Birlik içinde geçireceğimiz bu bayramın, şehrimizin her köşesine mutluluk getirmesini diliyorum. İlçemizde bayramın sevincini birlikte yaşamak, komşularımızın ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak önemlidir. Bu bayramda, sadece kendi yakınlarımızla değil, dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimizle de dayanışma içinde olmalıyız.

Özellikle Gazze'de yaşanan insanlık dramı karşısında dualarımızı eksik etmeyelim. Dualarımızı, barış ve adaletin hâkim olması için yükseltelim.

Kurban, Allah’a, yüce ve ilâhî olan her şeye yakın olma arayışıdır. Nitekim Cenab-ı Hak, şöyle buyurur:

Urfa Siyasetinin Efsane İsmi Fakıbaba'nın Mustafa Arslan İle Ankara Buluşması Urfa Siyasetinin Efsane İsmi Fakıbaba'nın Mustafa Arslan İle Ankara Buluşması

“Allah’a kurbanlarınızın ne etleri ulaşır, ne de kanları. Ona ulaşan takvanızdır...” (Hac, 37)

Bu vesileyle mübarek Kurban Bayramı’nın insanlığa, İslam âlemine, ülkemize ve ilçemize barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum." 

Editör: Urfadasin Haber