Memur Sen ile Mehmet Akif İnan Vakfı ile tarafından düzenlenen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın da katıldığı törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da mesaj gönderdi.

Memur Sendikaları Konfederasyonu’nun (Memur-Sen) kurucusu, eğitimci, şair ve yazar Şanlıurfalı Mehmet Akif İnan’ın 24’üncü ölüm yılı dolayısıyla Mehmet Akif İnan Vakfı ile Memur-Sen tarafından Ankara’da bir otelde 5’inci ‘Mehmet Akif İnan Ödül Töreni’ düzenlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın da katılım sağladığı program, Emekli Memur-Sen Genel Başkanı Ali Küçükkösen’in, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mehmet Akif İnan’ın hayatının anlatıldığı kısa video gösterimiyle başladı. Programda, tören kapsamında Başarı ve Teşvik, Kültür Sanat ve Edebiyat, Çalışma Hayatı ve Emek, Uluslararası Değer, Üstün Hizmete Vefa ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere toplamda 6 dalda verilen ödüller sahiplerini buldu.

Kültür, Sanat, Edebiyat dalında Yedi İklim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Haksal, Üstün Hizmete Vefa dalında Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Uluslararası Değer dalında Siyasi karikatürist ve sanatçı Steven William Maclean Bell, Başarı ve Teşvik dalında Müzisyen, Yazar Sedat Anar, Çalışma Hayatı ve Emek dalında 6 Şubat 2023 Depreminde Üstün Yararlılık Gösteren Maden İşçileri ödüllerin sahibi oldu. Ayrıca Jüri Özel ödülü ise Filistinli çocuklara verildi.

Şanlıurfa Dahil 12 İldeki Suç Örgütü Operasyonunda 4 Tutuklama Şanlıurfa Dahil 12 İldeki Suç Örgütü Operasyonunda 4 Tutuklama

akif inan ödül töreni

Editör: Urfadasin Haber