31 Mart yerel seçimleri için geri sayım başladı.

Temayül yoklamaları, anket çalışmaları, teşkilatların saha raporları derken partiler adaylarını peyder pey açıklamaya başladı.

Adayların netleşmeye başladığı şu günlerde Şanlıurfa'da belediye başkanlığı adaylığı için teklifi götürülen isimler arasında "Yellehçiler" videosuyla gündem olan Şanlıurfalı Mehmet Emin Kutluay hoca yer aldı.

Mehmet Emin Kutluay hocaya bir parti başkanı tarafında kendisine belediye başkanlığı teklifi yapıldığını katıldığı canlı yayın proğramında açıkladı.

YRP Başkan Adayı Mehmet Ekinci: "Tek Derdimiz Belediyeyi Halkın Belediyesi Yapmak" YRP Başkan Adayı Mehmet Ekinci: "Tek Derdimiz Belediyeyi Halkın Belediyesi Yapmak"

KulisTv'de Gazeteci Mehmet Yetim' ile Huzura Doğru proğramında konuşan Mehmet Emin Kutlay hoca kendisine bir parti başkanın belediye başkanlık teklifinde bulunduğu dile getirdi.

Mehmet Emin Kutluay şunları söyledi; "Bir partinin başkanı beni aradı; 'Hocam bizim partide belediye başkanı adayı olur musunuz?' dedi. Hayır dedim ve kabul etmedim. 

Çünkü benim yaptığım iş bin tane belediye başkanlığına bedel.  Benim ne işim olur belediye başkanlığı ile. Bazen benim konuşmalarımı siyasete çekmeye çalışıyorlar. Bunu doğru bulmuyorum. Konuşmalarımı siyasete çekmeye çalışıyorlar bunu yanlış buluyorum.

Her halden bundan olsa gerek. Bir gün beni bir parti başkanı aradı ismini vermeyeyim. Bana belediye başkanlığı teklifi yaptı. Benim siyasette işim olmaz."

Editör: Urfadasin Haber