Şanlıurfa’da din adamı Aziz Kutluay’ın oğlu vaiz Mehmet Emin Kutluay’ın ‘Yellehçiler” (yalakalık)  üzerine verdiği vaaz sosyal medyada gündem oldu.

Şanlıurfa'da İhalesi Yapıldı Ama Öğrenciler Alınmıyor! Şanlıurfa'da İhalesi Yapıldı Ama Öğrenciler Alınmıyor!

Mehmet Felhan Camiindeki vaazı sırasında “Ağamın dediği olur. Reisimin dediği olur. Kendi fikri yoktur. Yellehçilerin yüzünden toplum bu hale geldi.” İfadelerini kullanan Mehmet Emin Kutluay hoca, .Konuşmasını şöyle sürdürdü;  

“Yabancılar yalaka, Şanlıurfalılar ‘Yellehçi’ der. Urfalıların bu mana dolu kelimesi kibarca yağcı diye söylense anlamını yitirdi. Bunlara yellehçi diyeceksiniz. Taraftar olduğu parti yanlış karar alsa da bir şey değişmez. Arkasından onu alkışlar. Oğlunu kızını işe koymak için birilerinin önünde iki büklüm olur yellehçi. Ağamın dediği olur. Reisimin dediği olur. Kendi fikri yoktur. Yellehçilerin yüzünden toplum bu hale geldi.

Fakirin kendisi ölse cenazeye gitmez, zengine köpeklik eden ‘yellehçiler’. Fakir aradığı zaman telefonuna cevap vermez. Zengin aradığı zaman ayağa kalkar cevap verir. ‘Yellehçi’ birilerine yaranmak için hanımını kızını bile kıskanmaz.”