AK Parti'nin Kızılcahamam'da düzenlediği "Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı" tamamlandı. 3 gün süren kampa Şanlıurf'dan AK Parti 4 Belediye Başkanıyla birlikte  541 belediye başkanı katıldı, yerel seçim sonuçları değerlendirildi ve şehirlerin ihtiyaçları ile projeler ele alındı.

"İSTİHDAM BÜROSUNA DÖNÜŞMÜŞSÜNÜZ"

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kızılcahamam kampında yaptığı sunumda AK Partili Belediye Başkanlarına uyarılarda bulundu. EYT ve deprem nedeniyle oluşan bütçe açıklarını kayıt dışılığı önleyerek kapatacaklarını ifade eden Şimşek, belediye başkanlarına "İstihdam bürosuna dönmüşsünüz"çıkışında bulundu.

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre Şimşek şunları söyledi: “Bakın bu kamu tasarrufları bizi bağlamaz falan diye düşünmeyin. Bakanlığımız denetim yapacak ve ilgili harcama sorumlusu çok ciddi müeyyideler ile karşı karşıya kalabilecek.

Bu Pazar Seçim Olsa Anketinde AK Parti 3.Partiye Düştü Bu Pazar Seçim Olsa Anketinde AK Parti 3.Partiye Düştü

"HİÇ BİRİNİZ KANUNA UYMUYORSUNUZ"

Kamuda tasarruf tedbirleri belediyeleri yüzde yüz bağlamaktadır. Sizin mali durumunuz iyi gözükmüyor. Kendi merkezi bütçemiz ile ilgili durumu anlattım. Ama gelgelelim sizin durumunuz merkezi hükümetten çok çok daha kötü. Belediyelerin yıllık personel giderleri bütçe gelirlerinin yüzde 30’unu aşamaz. Hiçbiriniz kanuna uymuyorsunuz. İstihdam bürosuna dönüşmüşsünüz. Mevcut mali kurallara uyun. Borç ve personel konusunda uymamışsınız”

Editör: Urfadasin Haber