Şanlıurfa’da Şehit Aileleri Derneğinin 1999 yılında kurulduğunu belirten Mehmet Yavuz, o günden buyana dernek olarak şehit ailelerinin yanında olduklarını aktardı.

Şanlıurfa Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, her zaman şehit ailelerine destek olduklarını sorunlarına yardımcı olduklarını belirterek “Şanlıurfa Şehit Aileleri Derneği 1999 da kurulan bir dernektir. Derneğimizin amacı şehitlerimizin emaneti olan şehitlerimizin ailelerine sahip çıkmak, onların maddi ve manevi yanlarında olmak özel günlerde acılı günlerde yanlarında olmaktır. 

Derneğimize, şehit haberi geldiğinden sonrasına kadar sürekli yanlarındayız. Şehidin haber verilmesinden cenaze töreninden taziye ve şahadet yıl dönümlerinde yanlarındayız. Yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Zaten devletimiz şehit ailelerimize her türlü imkânı veriyor. Her zaman yanlarında oluyor. Şehitlerimizin emanetleri sadece bizlere değil, devlete değil, 85 milyonun emanetidir.

Herkesin sahip çıkması gerekiyor. Her vatandaşımız kendi bölgesinde olan mutlaka bir şehit ailesi vardır. Muhakkak gidip ziyaret etmeleri gerekiyor. Allah devletimize zeval vermesin. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Onlar bu vatan, bu bayrak için şehit oldular. Biz de onların ailelerine destek olmak için her şeyi yapıyoruz. “ ifadelerini kullandı.(Lütfü AYDIN'ın Haberi)

Şanlıurfa Valiliğinden Silahlı Kavga İle İlgili Açıklama Şanlıurfa Valiliğinden Silahlı Kavga İle İlgili Açıklama