Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Mehmetçik Mahallesi’nde imar oyunun yeni bir gelişme yaşandı. Şehir Plancılar odasının hukuk mücadelesi devam ediyor

Mehmetçik Mahallesi 811 nolu parselde yaşam alanlarını gasp eden usulsüz İmar Planı kesinleşirse bu mahallede pazar alanı, sağlık tesis alanı ve sosyo kültürel tesis alanı olmayacak.

Şanlıurfa Şehir Plancıları Odası, Mehmetçik Mahallesi’ndeki imar oyunuyla ilgili  halk adına verdiği hukuk mücadelesinde imar planında sadece 1 dönüm bile etmeyen alanın dini tesis alanına dönüşmesini sağlayabildi.

Mehmetçik Mahallesi 811 nolu parselde yaşam alanlarını gasp eden usulsüz İmar Planı ile ilgili hukuki süreçte yaşanan son gelişmeyi sosyal medya hesabundan duyuran Şanlıurfa Şehir Plancıları Odası ”İlimiz Karaköprü İlçesi Mehmetçik Mahallesi 811 nolu parselde halkımızın yaşam alanlarını gasp eden usulsüz İmar Planı işlemi için halkımız ve muhtarımızla yaptığımız itirazlar neticesinde 1 dönüm bile etmeyen bir alan Dini Tesis Alanına geri çevrilmiş.

Yaşlı Kadının Yardımına Zabıta Yetişti Yaşlı Kadının Yardımına Zabıta Yetişti

Plan bu şekilde kesinleşirse bu mahallede pazar alanı, sağlık tesis alanı ve sosyo kültürel tesis alanı olmayacak. Planlanan Dini tesis alanı daha önce ki planda bulunan alanın 3 te 1’i bile değil. Takipçisi olmaya devam edeceğiz!”ifadelerine yer verdi.