Mil Bayındır Sen Sakarya İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Sarıçamlık, memur maaşları 918 TL eridiğini söyledi.

2022 yılının ilk üç aylık enflasyonun yüzde 22.81 çıktığını bu enflasyon oranına göre de memur ve memur emeklilerinin üç aylık enflasyon farkının yüzde 15.31 ol olduğunu söyleyen Mil Bayındır Sen Sakarya İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Sarıçamlık “Bu rakamlara göre ortalama 6000 TL maaşı olan bir memurun Mart ayındaki maaş kaybı 918 TL olmuştur. Ve daha Nisan, Mayıs ve Haziran enflasyonları ile bu maaş kayıpları kümülatif oranlarda Temmuz zammına kadar artarak devam edecektir.” dedi.

Mil Bayındır Sen Sakarya İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Sarıçamlık, bu kanayan yaraya bir pansuman olarak enflasyon farklarının aylık olarak maaşlara yansıtılması olan Eşel Mobil sisteminin ivedilikle devreye sokulmasını istediklerini ifade etti.

Mil Bayındır Sen Sakarya İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Sarıçamlık yaptığı yazılı açıklamada şunları aktardı.; “Bizler Mil-Sen olarak bir takım sendikalar gibi kümülatif artış hesapları değil memurun gerçeği olan kümülatif kayıpların hesabını yapan ve bununla dertlenip, bunun mücadelesini veren farklı bir sendikayız. Bizler yetkiliyim diye geçinip ‘Bütçeden hakkımızı, refahtan payımızı aldık’ deyip sonrada başını kuma gömen sendikalardan değiliz.

MEMURLARIN E - DEVLETTEN SENDİKAYA ÜYE VE SENDİKADAN İSTİFA ETMESİNİN ÖNÜ AÇILMALI

Her ne kadar Yetkili Sendika'nın işine gelmese de Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'ın yaklaşık bir buçuk yıl önce çalışmalarına başladıklarını açıkladığı Memurlara E-Devlet uygulaması üzerinden sendikalara üyelik ve istifa işlemlerini yapmalarına imkan sağlayacak olan 4688 sayılı kanunun 14. ve 16. maddelerinde yapılacak düzenlemeler ivedilikle TBMM Genel Kuruluna getirilmelidir.

MEMURLARA E-DEVLET UYGULAMASINA YANAŞMIYORLAR! ÜYE KAYBI YAŞIYACAKLAR DİYE ÖDLERİ KOPUYOR

Gözden kaçırmayın

En Çok Başvuru Listesinde Şanlıurfa'da Var! En Çok Başvuru Listesinde Şanlıurfa'da Var!

Birbirlerinden üye kapma, yetkiyi kapma peşinde sürekli didişen iki büyük sendikanın temsilcilerinin memurların menfaatine yönelik ağızlarından arada bir iki kelâm laf çıksa da somut bir icraat maalesef sergileyememektedirler.

Bunların derdi hizmet değil; üye sayılarını arttırarak, yetki, makam, maaş peşinde saltanat sürmektir.!

Hizmet bekleyen memurların için doğru ve güvenli tek adres MİL-SEN dir.”