İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından sığınmacılar üzerine konuştuğu bir video yayınladı.

Meral Akşener: İYİ Parti iktidarında sığınmacı sorunu diye bir sorun kalmayacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Twitter hesabından sığınmacılara değindiği bir video paylaştı. Gençlere seslenen Akşener, ''Size garanti ediyorum. İyi Parti iktidarıyla birlikte Türkiye’de sığınmacı sorunu diye bir sorun kalmayacak'' sözlerini kullandı.

''Özellikle gençlerimizden bir şey rica ediyorum'' diyerek söze giren Akşener, gençlere öfkelerine yenik düşmemeleri çağrısında bulundu. Akşener, ''Sizleri haklı öfkeniz üzerinden kendi oyun sahasına çekmeye çalışanları lütfen dinlemeyin. Berbat göç politikalarına kurban arayanların sizi manipüle etmelerine sakın izin vermeyin. Kendi beceriksizliklerine kılıf arayanların tuzağına asla düşmeyin. Şunu bilin ki sığınmacıları geri göndermek uluslararası hukuktan doğan en doğal hakkımızdır'' dedi.

Akşener, yayınladığı videoda şu sözleri kullandı:

''SIĞINMACILARIN GERİ DÖNMESİNİ ENGELLEYEN TEK BİR KİŞİ VAR''

''Beşar Esad, kapsamlı bir af çıkartıp sığınmacılara, ''Ülkenize dönün'' diyor. Ama sayın Erdoğan, ''Durun daha karpuz kesecektik. Durun daha vatandaşlık verecektik'' diyerek buna engel oluyor. Yani şu anda sığınmacıların dönmesini istemeyen ve bunu engelleyen tek bir kişi var. O da bizzat sayın Erdoğandır. 

Urfalı Vekillerin Ulaştırma Bakanıyla Hızlı Tren Görüşmesi Urfalı Vekillerin Ulaştırma Bakanıyla Hızlı Tren Görüşmesi

Ama sevgili gençler hiç endişe etmeyin. İyi Parti'nin iktidar, AKP'nin de muhalefet olduğu bir Türkiye'de bu sorunun çözülmeme ihtimali yok. Dolayısıyla sorunu öfkeyle değil, sağ duyuyla çözeceğiz. Nefret tiratlarıyla değil diplomasiyle çözeceğiz. Boyun eğerek değil, dik durarak çözeceğiz. Sulandırmadan, saptırmadan, Türk Milleti'ne yakışır biçimde devlet ciddiyetiyle çözeceğiz. Hiç merak etmeyin, çok az kaldı!''