Şanlıurfa Halk Sağlığı Başkanlığı Çeküs Şube Müdür Mesut Hamindanoğlu yaptığı açıklamada; "Öğretmenler de bir araya gelmemizin bugünkü temel nedeni Ketem farkındalık çalışmalarıdır.

Şanlıurfa ili şu anda yılda yaklaşık 85.000 gebesi olan bir il. Dolayısıyla bunların tamamı sizi ilgilendiren ve sizi etkileyen konular. Çünkü şu anda 60.000 tane yeni doğanımız 5 yıl, 6 yıl sonra ilkokula başlayacaklar ve ilkokula başladığı zamanda her yıl yeni bir 60 bin yeni neferimiz ilimize dahil oluyor. Öğretmenlerle bu konuları bir araya getirmemizin çok çok büyük sebepleri var.

*             Örnek alınıyorsunuz.

*             Çok dinleniyorsunuz,

*             Farkındalık yaratabiliyorsunuz.

 Dolayısıyla öğretmenlerimizin bu noktada bize çok destek olmalarını istiyoruz." dedi.

Bu şerbet vücuttaki mikropları çatır çatıyor yakıyor! Bu şerbet vücuttaki mikropları çatır çatıyor yakıyor!

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Kadın Hastalıkları Doğum Uzm. Dr. Alev Esercan ise yaptığı konuşmada;

"Hepimizin hayatında mutlaka öğretmenlerimizle ilgili mutlaka bir anı oluyor. O yüzden bizler için çok değerlisiniz ve sizlerle bir şeyler yapmak istiyoruz Halk sağlığı ve Sağlık Müdürlüğü olarak. Öncelikle Ekim ayı kanser ayı, özellikle de meme kanseri ayı çünkü bence toplumda bir örnek olacak ve halkta bir bilinç uyandıracak, ilk meşale yakacak kişiler sizlersiniz.

Eğitime katılan öğretmenler Şanlıurfa İl Sağlık müdürlüğünün düzenlemiş olduğu kanser teşhisi ve tanılarıyla ilgili seminerlere katıldım ve Ketem ile ilgili bilgi aldım. Daha önce ketemle ilgili herhangi bilgi sahibi değildim. Kanser taramalarının nerede yapıldığıyla ilgili kanser taramasının hangi yaş aralığında yapılması gerektiğini, kaç yılda bir yapılması gerektiğiyle ilgili bilgi edindim. Eğitim veren arkadaşlara çok teşekkür ederim hepsinin emeğine sağlık Emeği geçen herkese teşekkür ederim.