Şanlıurfa’da Yaralı Kedi Topallayarak Hastane Aciline Gitti Şanlıurfa’da Yaralı Kedi Topallayarak Hastane Aciline Gitti

Şanlıurfa Büro Memur-Sen Şube Başkanı Fethi Akbulut, Şanlıurfa Meteoroloji Müdürlüğü önünde yaptığı basın açıklamasında, Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü (EURUCONTROL) tarafından havacılığa hizmet veren kuruluşlara ödemelerin yapıldığını belirtti.

METEOROLOJİ ÇALIŞANLARI OLMASI HAVA MEYDANLARINDA KUŞ UÇAMAZ

Meteoroloji çalışanlarının analarının ak sütü gibi hakları olan bu ödemeyi almaları gerektiğini açıklayan Akbulut, şunları söyledi;

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü uçuculuk hizmetlerinin asli unsurudur. Gözlem ve tahmin hizmeti olmadan meydanlardan kuş bile uçamaz. Meteoroloji çalışanlarının talep ettiği hakları olan bu para ülke ekonomisine herhangi bir yük getirmemektedir. Tam tersine, personel ödemeleri yapılması durumunda her yıl Türkiye’ye yapılan ödeme miktarı artacağından ülkeye döviz girişi de olacak ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır. 
Meteoroloji çalışanları kimseden bir lütuf beklentisi içinde değildir. Zaten masrafların karşılanması için EUROCONTROL tarafından ülkemize gönderilen paranın amacına uygun kullanılmasını talep etmektedirler. 

Aynı iş yükü ve sorumluluğu yüklenen DHMİ ve SHGM personeline verilen haklar, Meteoroloji çalışanlarına da verilerek mağduriyetin giderilmesi için personelimiz her alanda sesini duyurmaya hazırdır. 

METEOROLOJİ ÇALIŞANLARI MAĞDUR EDİLİYOR

DHMİ ile SHGM personeline yüksek oranlarla verilen, ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü personeline çok az verilen, bir süredir de hiç verilmeyen Havacılık Tazminatı nedeniyle her geçen gün daha da mağdur olmaktayız. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanları Ulusal ve Uluslararası uçuşlar dâhil tüm uçuculuk faaliyetlerine doğrudan etki eden bir kuruluştur. Ülkemizi tüm dünyaya başarıyla tanıtan yüz akımız THY başta olmak üzere tüm havacılık kuruluşlarının milyonlarca dolar kar etmesinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanlarının payı göz ardı edilemez.”