Özel Metrolife Hastanesi 17 Kasım Dünya Prematüre Günü dolayısıyla program düzenlendi. 

Etkinliğe, Metrolife Hastanesi Genel Direktörü Dr. M.Cengiz Karakucak, İdari İşler Direktörü Mustafa Akkaya, Yenidoğan Yoğunbakım Sorumlusu Uzm.Dr.İrfan Altıntas, Uzm.Dr.Ayşe Aygün hatsane doktorlar, hemşireler, hastane yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

metrolife son

Ebeveynlerin prematüre konusunda bilgilendirildiği etkinlikte, müzik dinletisi sunuldu ve çeşitli hediyeler verildi. Metrolife Hastanesi Genel Direktörü Dr. Cengiz Karakucak, yaptığı açıklamada, Türkiye'de her yıl dünyaya gelen yaklaşık 1 milyon bebeğin yüzde 10'unun prematüre doğduğuna dikkati çekti.
Dr.M.Cengiz Karakucak, prematüre bebekte özellikle ilk beslenmenin kolostrum denen anneden gelen ilk sütle yapılmasının çok önemli olduğunun altını çizerek sözlerine şöyle devam etti:

Sağlık Müdürü Gülüm’den Metrolife Hastanesine Ziyaret Sağlık Müdürü Gülüm’den Metrolife Hastanesine Ziyaret

Bu bebeklerin anne karnında büyüme ve gelişimlerini henüz tamamlamadan dünyaya geldikleri için pek çok sorunla karşı karşıya kaldığına işaret eden Dr.Karakucak, "Erken doğan bebeklerin uzmanlaşmış ekiplerce çok özel koşullarda bakılması, bebeğin o an ve gelecekteki sağlığı için çok önemlidir. Taburcu olduktan sonra takip edilebilmesi, toplumda farkındalık oluşturulması ve topluma sağlıklı bireyler kazandırılması adına önemli adımdır." dedi.