Şanlıurfa Özel Metrolife Hastanesi yabancı hastalara da umut oluyor. Halk arasında ise Kelebek hastalığı için bir çok hasta Metrolife Hastanesini tercih ediyor

Dünya genelinde çok az kişide bulunan bu hastalık için kurulan dernekler bilim insanları tedavi için çalışmaktadır. Bu bağlamda Özel Metrolife Hastanesi Plastik, Estetik ve Rekonstükrif Cerrahi Uzmanı deneyimli Doktor Abdulkadir Calavul ve ekipi hastaların ellerini bir takım ameliyatlar ile açarak hayatlarını daha konforlu bir hale getirmek için çalışıyorlar.

WhatsApp Image 2022-10-25 at 14.06.18 (1)

Epilepsi Sara Hastalığı Nasıl Anlaşılır Epilepsi Sara Hastalığı Nasıl Anlaşılır

Bu ameliyat için yurtdışından gelen diğer hastalara ek olarak, Norveçten aldığı bir tavsiye üzere bu sefer Bosna Hersek’ten 17 yaşındaki Faris Nozic adlı hasta şifa bulmak için Şanlıurfa’ya gelerek tedaviye başladı. 4 Ekim 2022 tarihinde tedavisine başlanıp ortalama 35-45 gün iyileşme süresi takip edilmekte.

WhatsApp Image 2022-10-25 at 14.06.18 (2)

Bu sürecin sonunda hastalar ellerini günlük hayatlarını sürdürebilmeleri için kullanabilecek hale geliyorlar. Bu ameliyatı yapan plastik cerrahi Uzmanı  Op.Dr.Abdulkadir Calavul; Hastalarımızın sayıları az olduğu için kendi aralarında kurdukları gruplar sayesinde birbirilerini tanıyorlar. Ameliyat geçiren bir hasta birbirilerine tavsiye edip hastanemize şifa bulmak için geliyor. Dedi.

Özel Metrolife Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Cengiz Karakucak ise; “Hastalarının Ameliyatlarını yaptıktan sonra fiziksek iyileşmeyi beklerken aynı zamanda psikolojik iyileşme için bir takım etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Gerek oyun aktiviteleri gerek futbol müsabakalarına gitme olsun, hastanemiz çalışanları gönüllü olarak moral motive açısından hastalarımıza çok destek veriyor. Tedavi süreci bittikten sonra hastanın hem fiziksel hem de psikolojik olarak iyileşmesini sağlayıp ülkesine göndermeyi hedefliyoruz.” Dedi.