Şanlıurfa’da teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmak ve bilim okur yazarlık oranını arttırmak amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Akıllı Şehircilik ve 
İnovasyon Şube Müdürlüğü Mezopotamya Living Lab ekipleri tarafından "Mezopotamya Bilim Şenliği" etkinlikleri düzenlendi.

MEZOPOTAMYA LİVİNG LAB BİLİM ŞENLİĞİ (10)

Mehmet Akif İnan konferans salonunda düzenlenen bilim şenliğine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. 

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği şenlikte okul öncesi dahil her yaş grubu için düzenlenen gösterilerde öğrenciler renkli anlar yaşadı. Deney ve gösterilere katılan öğrenciler hayallerini anlattı.

MEZOPOTAMYA LİVİNG LAB BİLİM ŞENLİĞİ (3)

Çocuklarla güzel bir gün geçiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, bilim ve teknolojinin önemini anlattı. Çocukları sahneye davet ederek hayallerini soran Başkan Beyazgül, öğrencilere yönelik düzenlenen etkinliklerin aralıksız bir şekilde devam edeceğini söyledi.

MEZOPOTAMYA LİVİNG LAB BİLİM ŞENLİĞİ (9)

Açık Kapının Misafirleri Sorun ve Taleplerini İlk Ağza İletti Açık Kapının Misafirleri Sorun ve Taleplerini İlk Ağza İletti