Emin Özaslan: Urfa'yı En İyi Urfalı Yönetir Emin Özaslan: Urfa'yı En İyi Urfalı Yönetir

İftar saatinden sonra vatandaşların büyük bir teveccüh gösterdiği cumhur odasında sahur, saatlerine kadar Başkan Özyavuz vatandaşlarla birlikte zaman geçirerek, istek öneri ve taleplerini birinci ağızdan dinlemeye devam ediyor. 

Güneydoğu Anadolu bölgesinin tek MHP’li Belediyesi olan Harran Belediyesi her türlü hizmeti Harranlı vatandaşlara ulaştırmaya devam ediyor.

MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz'un da Harranlı vatandaşlarla bir araya geldiği Cumhur odasında, hemşehrilerine seslenerek, "Bütün dünyada istikrar yokken etrafımıza baktığımızda şu anda ülkemizde işin başında bir hükümet, bir cumhurbaşkanı ve kendisine canı gönülden hiçbir şey beklemeden karşılıksız destek veren Milliyetçi Hareket Partisi'nin Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli var. İşte bu gücü bu kuvveti Türkiye'nin ikinci yüzyılında da yapabilmek için bütün projelerin gerçekleşmesi için elimizde tutmamız gerekiyor.

Bizim buradaki gayemiz sadece Harran Belediye başkanlığı seçimini kazanmak değildir. Burada geçmişten bugüne yapılan hizmet mukayesesine de oy vermenizi sizlerden talep edeceğim. Değişim neyle olur? İnsanların beyninde olur. Düşüncesinde olur, hizmette olur. Fikri sabit olanların yapacak bir şey yok.

"Beş senede Haram Belediyesi üç yüz yetmiş beş kilometre asfalt çalışması yaptı"

Ama iş tecrübeye gelince geçmiş dönemlerdeki tecrübelere bakarak mukayese yaptığımızda Harran'da yapılan hizmetler ön tarafa çıkıyor. Şimdi Harran'da bir belediye başkanı var. Diyor ki ben 30 köyde parke taşı yaptım. Bu köylerin de hepsini biliyorsunuz. Şimdi ben soruyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanı'ndan önce kaç köyde parke taşı yapılmış ve kaç metrekare yapılmış? Bunun bir hesabını yapın. Ben size söyleyeyim. Yorulmayın. Toplamda 10 bin metrekare parke taşı yapılmış. Ama Milliyetçi Hareket Partisi farkıyla bugüne kadar bir milyon dört yüz bin metrekare parke taşı yapılmış.

Bunun yanında Harran’da grup yolları gibi birçok ana hizmet yapıldı. Harran yolları için 2007 yılında ilk ödeneğini ben çıkardım, devam etti. Şimdi Eyüp Nebi'ye kadar devam ediyor bu asfalt yol. Geçmiş dönemlerde 40 kilometre büyükşehir asfalt çalışması yapmış. Beş senede Haram Belediyesi üç yüz yetmiş beş kilometre asfalt çalışması yaptı. Birçoğunuzun köyünde de şu anda asfalt çalışması var.

Ayırmadan ayrıştırmadan. Kırsal mahallelerinin tamamının içine asfaltının altyapısını sosyal donatılarını mutlaka yapacağız. Bu hizmetlerin devam etmesi lazım. Şimdi gelenler neyi vaat ediyor? 

Biz bir günde geleceğiz, hastane yapacağız, bir günde geleceğiz, okul yapacağız. Belediye başkanının görevi okul yapmak, hastane yapmak değildir. Belediye başkanı imar yapar, hastaneyi kapı dairesini, kaymakamlığı, bankayı halk eğitim müdürlüğünü, okulları kim yapar? Merkezi hükümet yapar.

Eğer bir eksik bir şey yapmışsak onu tamamlamamız lazım. Ama mutlaka bir olmamız lazım. İlçenin geleceğini sizlerle birlikte tayin etmemiz lazım. Harran geçmişte olduğu bugünde istikrarın yanında yer alacaktır. Harran istikrar şehridir. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Beni sabırla dilediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum. "açıklamasında bulundu.
 

Editör: Urfadasin Haber