Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, 2022–2023 Eğitim-Öğretim yılının açılışı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Aziz Aydınlık, 2022–2023 Eğitim-Öğretim yılının açılışı nedeniyle, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Şanlıurfa İlimizde ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde yaklaşık 2 bin 949 okul bulunmaktadır. 2022–2023 Eğitim-Öğretim yılında yaklaşık 695 bin 989 öğrencimiz eğitim görecektir. İlimizde Bu Eğitim ve Öğretim yılında yaklaşık 26 bin 667 öğretmenimiz görev yapacaktır. 

Şanlıurfa İlimizin nüfusu yaklaşık 2 buçuk milyona dayanmaktadır. İlimizde ikamet eden Suriyeli vatandaşlarımızla birlikte, nüfusumuz 3 milyona yaklaşmaktadır. Birçok hizmette olduğu gibi ne yazık ki İlimiz Eğitimde de geri kalmaktadır. 2019 yılında Türkiye genelinde açıklanan LGS sonuçları sonucunda Şanlıurfa İlimiz üzülerek belirtmek isterim ki 81 il içerisinde 78. Sırada yer aldı.

İlimizde derslik sayısının yetersiz olması nedeniyle, çocuklarımız bazı Okullarda ortalama 40 kişilik sınıflarda eğitim görmekteler. Derslik yetersizliğinin yanı sıra İlimizde öğretmen açığı da bulunmaktadır. Yetililerin Peygamberler şehri Şanlıurfa'da çocuklarımızın rahat bir ortamda eğitim görmelerini sağlamak için zaman kaybetmeden derslik sayılarını arttırmaları ve öğretmen açığının kapatılmasını sağlamalıdırlar. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en rahat ortamda eğitim görmelerinin sağlanması ve İlimizin eğitim seviyesinin yükselmesi için herkesin üzerine düşen görevi layıkıyla yapması gerekmektedir.

Faruk Çelik’in İçişleri Bakanı Olması An Meselesi İddiası Faruk Çelik’in İçişleri Bakanı Olması An Meselesi İddiası

Eğitim ve Sağlığın ticaret yapılmaması gerekirken, ne yazık ki Ülkemizde gün geçtikçe Eğitim ve Sağlık daha fazla ticaret yapılır hale getiriliyor. Nasip olursa Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile Eğitim ve Sağlık başta olmak üzere Ülkemizin tüm sorunlarını çözüme kavuşturacağız.
2022–2023 yeni eğitim ve öğretim yılının Yöneticilerimize, Öğretmenlerimize, Öğrencilerimize ve Velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”