31 Mart Mahalli İdareler Seçimi kapsamında çalışmalarına tempolu şekilde devam eden Yazmacı, Şanlıurfa merkez ilçeler kadar kırsal ilçelerde de yoğun mesai harcıyor. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurul çalışmalarını 1 Mart Cuma günü tamamladıktan sonra aynı gün Şanlıurfa’ya gelen Milletvekili Yazmacı, merkez ve ilçelerde yürüttüğü seçim çalışmaları kapsamında adaylar açıklandığından bu yana 8’inci kez baba ocağı Viranşehir’e gitti. 

AHİLİK KÜLTÜRÜNÜN ÖNCÜSÜ ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Yazmacı, ilk olarak Viranşehir Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Karatepe ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. İlçedeki temasları kapsamında Karacadağ Caddesi ve Anılar Pasajı’nda ahilik kültürünün, sosyal dayanışmanın öncüsü, ekonominin temel direği esnaflara da konuk olan Yazmacı, hayırlı ve bol kazançlar diledi.

Büyükşehir’de Zeynel Abidin Beyazgül, Viranşehir’de Salih Ekinci Başkan Adayları ve meclis üyeleri için oy isteyen Yazmacı’ya esnaf gezisinde Viranşehir Belediye Başkanı ve Adayı Salih Ekinci ve AK Parti İlçe Başkanımız Ali Tekin eşlik etti. 

Milletvekili Yazmacı ilçedeki temasları kapsamında Eğitim Bir-Sen Viranşehir Temsilcisi Ahmet Bilen ve Yönetim Kurulunu, Diyanet-Sen Viranşehir Temsilcisi Ramazan Çelik ve yönetimini, Viranşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Şah Tamer ve ekibini ziyaret edip, seçim sürecinde destek istedi. 

İFTARI VİRANŞEHİR OSB’DE YAPTI 

Polisevi’nde sanayicilerle iftar yapan Yazmacı, birlik, beraberlik ve kardeşlik çağrısı yaptı. AK Parti hükümetleri döneminde ekonomi, ticaret ve sanayi alanındaki gelişmeleri anlatan Yazmacı, seçim sürecinde katılımcılardan destek istedi.

İftar programına Viranşehir Kaymakamı Önder Koç, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, İlçe Emniyet Müdürü Ali ihsan Özçelik, İlçe Jandarma Komutanı Osman Berber, Viranşehir İlçe Müftüsü Mahmut Kaya, Viranşehir Organize Sanayi Bölge Müdürü İbrahim Akbaş ve ilçe sanayicileri katıldı. 

EYYÜBİYE’DE KADINLARLA BULUŞTU 

İftar programının ardından Şanlıurfa Merkez İlçe Eyyübiye’ye gelen Yazmacı, İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Semra Kaya’nın düzenlediği ev toplantısına katıldı. Kadınların yoğun ilgisinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Yazmacı, “AK sevdamızın esas gücü olan sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. İlçede yürüttüğünüz çalışmalar da başarının sırrının çalışmaktan geçtiğini bir kez daha herkese gösterdiniz. Ben hem Şanlıurfa’da hem Eyyübiye’de hem de diğer tüm ilçelerimizde 1 Nisan’da Milli İrade Bayramı olarak kutlayacağımıza inanıyorum” dedi. 

BAŞKAN KUŞ’TAN KADIN DESTEK MERKEZİ SÖZÜ 

DEM Partili Birecik Belediye Başkanın AK Parti'ye Geçeceği İddiasına Açıklama DEM Partili Birecik Belediye Başkanın AK Parti'ye Geçeceği İddiasına Açıklama

Kadınların talebi üzerine Belediye Başkanı ve Adayı Mehmet Kuş’u arayan Yazmacı, Başkan Kuş’un Mancı Mahallesine Kadın Destek Merkezi yapma sözünü vermesini telefondan sesi hoparlöre vererek katılımcılara dinletti. Başkan Kuş, verdiği sözle katılımcı kadınlardan yoğun alkış aldı. 
Yazmacı’ya ziyarette AK Parti Eyyübiye İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülten Balcı ve Eyyübiye Belediye Başkanı ve Adayı Mehmet Kuş’un eşi Zekiye Kuş eşlik etti. 
 

Editör: Urfadasin Haber