14 Haziran 2018 tarihinde Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde seçim çalışmaları sırasında kavga çıktı. Çıkan kavgada Şenyaşar ailesinden Hacı Esvet Şenyaşar, oğulları Celal Şenyaşar ve Adil Şenyaşar hayatını kaybetti. Yaşanılan olayların ardından şenyaşar ailesi Şanlıurfa Adliyesi önünde adalet nöbetine başladı. 31 Mayıs 2023 tarihi itibarı ile 800 güne ulaşan adalet nöbetinde Yeşil Sol Parti Şanlıurfa Milletvekili Ferit Şenyaşar açıklama yaptı.

Milletvekili Şenyaşar’ın yaptığı açıklamada,’’ Beş yıldır annemle birlikte bir adalet mücadelesi yürütüyoruz. 800 gündür adalet sarayı önünde mücadelemizi nöbet eylem bir şekilde sürdürüyoruz. ‘’eskilerin bir sözü var bir eşyanı nerede kaybederseniz orada arayın’’ diyor biz de adaleti şu an arkamızda bulun sarayın içinde kaybettik.

 Şu an pankarta bulunan üç insan Suruç devlet hastanenin içinde katledildi. Devlet Hastanesi’ne ait olan iki tane ambulans kullanılamaz hale getirildi.

Devlet hastanesi yağmalanıyor. Bu saldırı yüzlerce kişinin önünde ve güvenlik kameranın önünde meydana geliyor. Hastane güvenlik kameraları hala savcılığa teslim edilmiş değil.

Biz adalet mücadelemizi adalet gelene kadar sürdüreceğiz. Bu mücadelemiz olmasaydı devlet hastanesine katliam faili meşhur diye kapanacaktı.  Bizim mücadelemiz sonucunda dört buçuk yıl sonra göstermelik bir dava açıldı.

Şuan Hastane katliam davasıyla ilgili iki kişi tutuklu ama hastane katliamı organize eden milletvekilinin milletvekilliği bitmiştir.

Kamu davasının açılıp tutuklanması gerekiyor. Maalesef yargı bu konuda harekete geçmedi önümüzdeki günlerde hastane içindeki kamera görüntüleri olmasa da polis kamera görüntüleri var ve milletvekili katliamdan önce hastaneye girip sonrası hastaneden çıktığı görüntüler var.

Bununla ilgili suç duyurumuzu yapacağız. Dört buçuk yıl boyunca Hastane katliam davasıyla ilgili bir adım atmayan yargı Olayın ikinci gününde yoğun bakımda ağır yaralı bulunan kardeşimi hastaneden çıkarıp cezaevine gönderdi.

 Üst mevkilerin talimatıyla beş yıldır tek kişilik hücrede tutuklu bulunuyor. 2 Haziran‘da ben bir hak savunucusu olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde gideceğim adalet mücadelemizi Ankara’da sürdüreceğim.

Annem sağlık sorunlarından dolayı haftanın üç günü adliye önüne pazartesi, çarşamba ve cuma günleri adalet nöbetini sürdürecek.

Urfa halkı maalesef iradesini kaybedip mevcut iktidara muhtaç bırakılmıştır. İktidar partisinden yardımlar aldığı için dünyadan ve günümden haberi yoktur.

Ben burada çağrımı Urfa’daki STK’lara, siyasi partilere yapıyorum. Hukuk örgütlerine yapıyorum.  2 Haziran’da mücadelemizi Ankara’da sürdürürken annem adliye önüne gelerek adalet mücadelesini sürdürecek ve annenin istediği adalet bu süreçte herkese lazım olacaktır.

Annemin adliye önüne geldiği günlerde ben buradan siyasi partilerin STK’ların annemi yalnız bırakmayacağına inanıyorum.’’ dedi.