Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandığı ve daha göreve başlamadan ismi tartışma konusu olan Asım Sultanoğlu’na tepkiler bir yandan devam ederken bir yandan da destek ziyaretleri sürüyor.

Urfadasın haber sitesinin edindiği bilgilere göre Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in de Asım Sultanoğlu’nu ziyaret etmek için Şanlıurfa’ya geleceği ileri sürüldü.

Bakan Yusuf Tekin’in, programında son dakika bir değişiklik olmazsa 23 Ağustos’ta Şanlıurfa’da olması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in Şanlıurfa’da olacağı 23 Ağustos’ta AK Parti Şanlıurfa Milletvekillerinin de tam kadro kentte olacağı öğrenildi.

Bu arada CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, iki gün önce Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atadığı Asım Sultanoğlu’yla ilgili soru önergesi vermişti.

Harran Üniversitesi Yerleştirmede Yüzde 98 Doluluğa Ulaştı Harran Üniversitesi Yerleştirmede Yüzde 98 Doluluğa Ulaştı

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal  deTürkiye Büyük Millet Meclisinde oturma eylemi yaparak “Asım Sultanoğlu’nu Şanlıurfa’da istemiyoruz.” demişti.

Şanlıurfa’nın kadın aktivistlerinden Emine Gizem Çetiner de Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde Asım Sultanoğlu’nu protesto için dünden itibaren oturma eylemi başlatmıştı.