Başkan Erdoğan'ın verdiği talimat sonrası emekli maaşlarında iyileştirme için çalışmalar başlarken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 5 bin lira ikramiye verilmesi de gündeme geldi. Ayrıca emekliye ödenen 7500 TL taban aylığın yükseltilmesiyle ilgili çalışmaların da sürdüğü belirtildi.

Sabah gazetesindeki haberde yaklaşık 17 milyon emeklinin Ramazan ve Kurban bayramlarında iki kez ikramiye aldığı hatırlatılarak, bu yıl Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla bir üçüncü ikramiye ödenmesinin gündeme geldiği öne sürüldü. Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı uzmanlarının düzenleme için hazırlık yaptığı öğrenildi.

5 BİN LİRALIK RAKAM ÜZERİNDE UZLAŞI SAĞLANDI
Bir kereliğine ödenecek ikramiyenin miktarı üzerindeki çalışmalar da devam ediyor. İlk olarak masaya 5 bin lira rakamının geldiği ve bu rakam üzerinde uzlaşı sağlandığı belirtildi. İkramiye, bir defaya mahsus olmak üzere verilecek.

Ancak bakanlıklar henüz bir resmi açıklama yapmadı. Açıklamanın çalışma bittikten sonra ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Memur Ve Memur Emeklilerinin Zam Oranı Belli Oldu Memur Ve Memur Emeklilerinin Zam Oranı Belli Oldu

EMEKLİYE ARA ZAM TBMM AÇILDIKTAN SONRA GÜNDEME GELECEK
Haberde verilen detaylara göre emekli aylıklarına ara zam konusunun ekim ayında TBMM'nin açılması ile gündeme gelmesi bekleniyor.

Öte yandan emeklilere yapılacak ara zam ile ilgili çeşitli formüller masaya geldi. Önümüzdeki Ocak ayında SSK ve Bağ-Kur emeklileri bu yılın ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon oranında zam, memur emeklileri de toplu sözleşme artışı ve enflasyon farkı alacak.

SEYYANEN ARTIŞ YAPILABİLİR
Ancak bir iyileştirme de gündemde. Bu iyileştirme Ocak artışıyla birlikte yapılabileceği gibi, öncesinde de hayata geçirilebilecek. Özellikle Ekim ayında TBMM'nin açılmasıyla konunun Meclis gündemine de gelmesi bekleniyor.