Bölgenin saygın âlim ve kanaat önderlerinden Molla Sabri Yazar hoca vefatının 2. yıl dönümünde Şanlıurfa’da 37 yıl görev yaptığı Dergâh Camiinde anılacak

Merhum Sabri Hoca için düzenlenecek anma programı bu hafta sonu Pazar günü (18.09.2022) saat 14.30 ile 15.00 da başlayacak ve ikindi namazına kadar devam edecek.  

Şanlıurfa'da Hava Kaç Dereceye Düşecek? Şanlıurfa'da Hava Kaç Dereceye Düşecek?

Katılımın yüksek olması beklenen program, okunacak mevlit ile başlayacak, Kur'an'ı Kerim, ilahiler ve dualarla devam edecek.

Merhum Sabri Hocanın, anma programıyla ilgili Urfadasın haber sitesine bilgi veren oğlu Bursa Edebali Camii İmam Hatibi Mehmet Yazar, “Urfalıları babamın anma programına bekliyoruz. Vefatının birinci yıl dönümündeki anma programına korona dolayısıyla kimseyi davet edememiştik. Ona rağmen sevenleri anma programına gelmişti. İnşallah bu hafta sonu Pazar günü ikindi namazı öncesi babam Molla Sabri hocamızın mevlidine herkesi bekliyoruz. ” dedi.

MOLLA SABRİ YAZAR HOCA KİMDİR?

1937 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde dünyaya gelen molla Sabri Yazar hoca, babasının yardımıyla Arapça ve ileri derecede Osmanlıca dersleri aldı.
1953 yılında Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, Şeyh Ahmet ismiyle maruf, Rufai halifesi olan Şeyh Ahmet'in yanında okumaya başlayan Sabri Yazar hoca, daha sonra Risale-i Nur’un okunması için hizmetlerine devam etti.  
1966 yılında Lice’nin bir köyünde imam-hatip olarak görev alan Sabri Yazar hoca,  daha sonraki yıllarda vaiz ve müftülük imtihanlarına girerek kazandı. Fakat bu vazifelerden feragat ederek 1969 yılında Urfa’da Kutbeddin Camii'nde imamet vazifesine devam etti. Molla Sabri Yazar, 37 yıl Şanlıurfa Dergâh Camii imamlığı yaparak emekli olmuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN ALINAN ÖZEL İZİNLE 37 YIL GÖREV YAPTIĞI CAMİNİN BAHÇESİNE DEFNEDİLDİ

Yakalanmış olduğu Coronavirus hastalığından dolayı 20 Eylül 2020 tarihinde Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde vefat eden bölgenin saygın âlim ve kanaat önderlerinden Molla Sabri Yazar hoca, Cumhurbaşkanı’ndan alınan özel izinle 37 sene görev yaptığı Dergâh Camii bahçesinde toprağa verilmişti.