Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Şanlıurfa’daki çok sayıda okul da hasar gördü.

Az hasarlı okullarda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerekli tadilat ve güçlendirme çalışmaları yürütülüyor.

Az hasarlı olan Türk - Kuveyt Kardeşlik İmam Hatip Ortaokulu’nda ise okulun Müdürü Perihan Turgut ve Müdür Yardımcısı Ali Çenak, bizzat çalışarak okul binasını eğitim-öğretime hazırlıyor.

Hafta sonu dahil zamanlarının önemli bölümünü okulda geçiren Turgut ve Çanak, ellerine aldıkları boya fırçalarıyla boyama dahil okulun bir çok yerinde güzel çalışmalara imza atıyor.

Okulu ziyaret İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, yürütülen çalışmaları inceleyerek, özveriyle çalışan Müdür Turgut ve Yardımcısı Çenak’a teşekkür etti.

Fp7dEyYXgAAmpFe

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise şu ifadelere yer verildi:

Az hasarlı okullarımızı deprem sonrası eğitim - öğretim dönemine hazırlamak için gece-gündüz dinlemiyor"

Türk - kuveyt Kardeşlik İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Perihan Turgut Ve Müdür Yardımcısı Ali Çenak, eğitimde fırsat ve imkan eşitliği doğrultusunda öğrencilerimize gerekli eğitim-öğretim ortamını en kısa sürede sağlamak için gece - gündüz demeden, hafta sonları bile gösterdikleri üstün çaba, sergiledikleri girişimci ruh ve etik değerler ile öğrencilerimizi ikinci yuvasına kavuşturmaya hazırlanıyor.

"Okullarımız içindeki bütün varlıklarla birlikte, bizden öncekilerden bize intikal bir miras olmayıp geçmiştekilerin bize bizim de gelecek kuşaklara devredeceğimiz bir emanettir. " Mesleğine kalbini koyan ve çocukların gözlerinin ışıl ışıl olmasını sağlayan kıymetli öğretmenlerimize teşekkür ederiz. "