Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, Mevlid-i Nebi ve Din Görevlileri haftası ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Müftü Tolan, 2022 Yılı Mevlid-i Nebi ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle gerçekleştirilecek programlarla ilgili açıklama yaptı.
Müftülük binasında gerçekleşen toplantıda Müftü Tolan, Mevlid-i Nebi ve Din Görevlileri haftasının hayırlara vesile olmasını diledi.

Şanlıurfa İl Müftülüğü olarak, kentte yapılacak programlar hakkında bilgi veren Müftü Tolan, şunları kaydetti:

Urfa'da Mahalle Sakinleri Her Gece Uyuşturucu Nöbeti Tutuyor Urfa'da Mahalle Sakinleri Her Gece Uyuşturucu Nöbeti Tutuyor

“Bütün ülkemizde olduğu gibi Şanlıurfa’da da il müftülüğü olarak, Mevlid-i Nebi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla yapacağımız etkinlikler var. Her bir din görevlimiz cemaatimizle birlikte hatimler okuyorlar. Cuma günü akşam Mevlid Kandili dolayısıyla yatsı namazından önce ve sonra tüm camilerimizde Mevlid programları olacak. Bu programlara tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Ayrıca Dergah Camii’nde, Cuma namazında Kuran-ı Kerim ziyafeti programımız var.  Bir de 9 Ekim Pazar günü sabah namazında Sanayi Camii’nde kılacağız. Namaz sonrası Haliliye Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği tirit ikramı olacak. Her ilçe müftülüğümüzün bu dair kendi programları olacak. Cuma günü yine bizim din görevlilerimizin önderlik yaptığı, kan bağışı programı yapılacak. Vatandaşlarımızın bu programa destek vermelerini istiyoruz. Şanlıurfa İl Müftülüğü ve üç merkez il müftülüğü olarak, cumartesi gün akşam namazından sonra Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nin arkasında bulunan boş meydanda Mevlid-i Nebi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla yapacağımız bir konferans programımız olacak. Tüm vatandaşlarımızı programlarımıza bekliyoruz.”