AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, kendi bölgesi olan Ceylanpınar'daki muhtarlarıyla toplantı yapmak için AK Parti Ceylanpınar İlçe Başkanları toplantı mesajı gönderdi.

İddiaya göre Ceylanpınar Mevlana Mahallesi Muhtarı Ahmet Akkurt, telefonuna gelen toplantı mesajından sonra AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı telefonla aradı. Özşavlı ile muhtar arasında telefonla yapılan görüşme esnasında Özşavlı’nın, muhtara “Lan” diye hitap ettiği iddia edildi.

AK Parti Ceylanpınar İlçe Başkanlığında yapılan muhtarlar toplantısında söz alan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Koyuncu, Özşavlı’ya hitaben yaptığı konuşmada; “Partinin attığı mesajda toplantının saat 4'de. Saat 3.30'dan beridir bu sıcakta merkez mahalle muhtarları sizi bekliyoruz. Bir muhtar arkadaşımız sizi cepten aradı. Ahize açıktı. Konuşma üslubunuz bir vekil olarak bir hoca olarak size yakışmadı. Bizi rahatsız etti” şeklinde sitem etti. 

Bunun üzerine Özşavlı, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Koyuncu’ya “Ne dedim ben kendisine?” diye sorunca muhtar Koyuncu, “Lan kelimesi kullandınız” yanıtı verdi. Bunun üzerine Milletvekili Özşavlı, “Asla, hayır! Adam yanımda oturuyor. Hayır! Asla” dedi. 

Milletvekili Özşavlı’nın “Lan” kelimesini kullanmadığında ısrar etmesi üzerine konuşmaya tanık olan diğer muhtarlar da devreye girdi ve “Biz yanındaydık” demesi dikkat çekti.

Tartışmanın büyümesi üzerine çok sayıda muhtar, Milletvekili Özşavlı'yı protesto ederek toplantıyı terk etti.

İşte O Anların Sosyal Medyaya  Düşen Videosu