Şanlıurfalı sanatçı Münevver Özdemir, Malatya’nın Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı’nın düzenlediği ses yarışmasında jüri üyesi oldu.

SES YARIŞMASI AŞIK EKBERİ ADINA DÜZENLENDİ

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı’nın bu sene 20’ncisini gerçekleştirdiği ‘Geleneksel Arguvan Türküleri Ses Yarışması’ koronavirüs nedeniyle 80 yaşında hayatını kaybeden Ali Ekber Gülbaş’a (Aşık Ekberi) atfedildi. 

Gözden kaçırmayın

İngiltere’den Şanlıurfa’ya Müzik Yolu Konseri İngiltere’den Şanlıurfa’ya Müzik Yolu Konseri

İŞTE İLK ÜÇE GİREN İSİMLER 

Geleneksel Arguvan Türküleri Ses Yarışması’nın jüri üyeleri arasında Münevver Özdemir,  Ali Yılmaz, Cengiz Özkan ve Hüseyin Turan yer aldı. Jüri, yarışmaya katılan 10 kişinin performanslarını dinledi. Jürinin değerlendirmesiyle yarışmada birinciliği Murat Ağaç elde etti. İkinci Sude Dilan Yalçın, üçüncü ise Leyla Gedik seçildi.

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı Başkanı Ali Haydar Karaçam ses yarışmasının her sene Arguvan’ın bir değerinin ismiyle düzenlendiğini kaydetti.

Şanlıurfalı sanatçı Münevver Özdemir ses yarışması ile ilgili “ Türk Halk Müziği’ne katkıları için Arguvan Vakfı’na, yarışmada birbirinden güzel performans sergileyen tüm yarışmacılarımıza, değerli Hocamız Şendoğan Karadeli yönetiminde nefis bir konser veren koromuza, orkestramız ve bizleri yalnız bırakmayan kıymetli misafirlerimize sonsuz teşekkürler ediyorum.” dedi.

Kemal Sevim “Son anına kadar muhteşemdi kıymetli Münevver Özdemir hocam. Emeklerinize, ayağınıza sağlık, muhteşem bir zaman dilimi yaşattınız sağ olun var olun.”ifadesini kullandı.