Şanlıurfa’nın en genç milletvekili adayı Mustafa Hakkı Bucak, esnaf ziyaretinde, sıkmadık el girmedik gönül bırakmamaya özen gösteriyor. Genç, yaşlı, çocuk her kesim tarafından sevgi ve ilgi ile karşılanan Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı Mustafa Hakkı Bucak, Siverek İlçe merkezindeki ekonomik sorunlardan dolayı zor günler geçiren vatandaşların ve esnafların sorun ve taleplerini dinledi.

“MİLLETVEKİLLERİN YAŞ ORTALAMASI 60’IN ÜZERİNDE GENÇLERİN ÖNÜ AÇILMALI”

Esnaf gezisinde ilgi ile karşılaşan Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı Mustafa Hakkı Bucak, “ Dikkat edin siyasi partilerin milletvekili adaylarının yaş ortalaması  60 yaş ve üstü adaylardan oluşuyor. Kadınlar yok denecek kadar az. Gençlerin önü açılmalı. Milletvekili aday listelerinde kadınlara daha fazla yer verilmeli. ”dedi.

hakkı bucak mustafa

“ADAYLAR HANGİ PARTİDEN SEÇİLİRSE SEÇİLSİN ŞANLIURFA’NIN SORUNLARI İÇİN BİR ARAYA GELMELİ ORTAK SES YÜKSELTMELİ”

Bağımsız aday olmanın, görüşlerini ve halkın sorunlarını daha cesur dile getirmek gibi bir avantajı olduğunu ifade eden Mustafa Hakkı Bucak, “Milletvekili seçilen adayların seçildikten sonra hangi partiden olursa olsun Şanlıurfa’nın sorunları için bir araya gelmesi gerekiyor. Sorunların çözümünde ortak ses yükseltmesi ve ortak tavır sergilemesi gerekiyor. 

“BENİ BU İŞE KARIŞTIRMA DİYEN ADAYLARA OY VERME BENİ BU İŞE KARIŞTIR DİYENE OY VER. İŞTE O BENİM.”

Bazen duyuyoruz. Bir milletvekiline şehrin sorunu iletildiğinde ‘Beni bu işe karıştırma’ diyenler oluyor. Sen bu işe karışmayacaksan neden vekil seçiliyorsun. Neden vekil oluyorsun. O zaman vekil olma. Şanlıurfa’da bir sorun varsa bu şu kesimin sorunu, bu başka bir kesimin sorunu diye bakamayız. Bizden olsun yada olmasın her kesimin sorunuyla kendi sorunumuz kadar ilgileneceğiz, çabalayacağız. Yoksa başka türlü Şanlıurfa iflah olmaz. Sürekli sorun yumağı içinde bir oyana bir buyana savrulur durur. 

Şanlıurfa'da Mevsimlik İşçi Göçünü Durduracak Proje Şanlıurfa'da Mevsimlik İşçi Göçünü Durduracak Proje

“LİDERİM NE DER PARTİM NE DER GİBİ ŞEYLERİN ARKASINA SIĞINMADAN HALKIMA HİZMET ETMEK İSTİYORUM”

İşte ben tam da bu yüzden bağımsız aday oldum. Konuştuğum zaman partim ne der? Liderim ne der gibi şeylere takılmadan Şanlıurfa’nın sorununa eğileceğiz. Çünkü sen liderin için yada partin için aday olmuyorsun. Elbette partin ve liderin önemli ama yaşadığın şehrin ve ülkenin sorunlarını çözmek, halkına hizmet etmek için aday oluyorsun.

Bu nedenle diyorum ki oyunu verirken bunu düşün Şanlıurfalım. Seni en iyi kim temsil edecekse ona oyunu ver. Ben de sizi en iyi ben temsil edeceğim diyorum ve bu yüzden oylarınıza talip oluyorum.” ifadelerini kullandı.