Şanlıurfa’da düğün sezonun başlamasına rağmen altın fiyatlarında baş döndüren yükselişten dolayı vatandaşlar ancak gram altın alabiliyor

Şanlıurfalıların daha önceleri düğünlerdeki takılarında akıtma, Frenk bağı gibi gösterişli altınlardan alamadığı hatta çeyrek, yarım altın yerine gram altın aldık bildirildi.

Şanlıurfalı kuyumcular, altın fiyatlarının yükselişe geçmesini değerlendirirken alım gücü düşen vatandaşların altın almakta zorlandıklarını belirttiler.

Şanlıurfalı kuyumcu Abdurrahman Kaya, altın piyasasının yeniden yükselişe geçtiğini söyledi. Altının gramının 30 TL üstüne çıktığını ifade eden Abdurahman Kaya, “Şu an fiyatların yüksek olmasından dolayı büyük bir durgunluk var.  Eskiden vatandaşlar çeyrek, yarım altın alırken şimdilerde gram altın alabiliyor.”dedi.

Şanlıurfalı kuyumcu Önder Özçınar ise şuan 22 ayar has altının gramının 870,  24 ayar has altının gramının 928 lira civarında olduğunu ifade etti.

Urfa’da İlçeler Arası Yolcu Fiyatına 3 Ayda 2’inci Zam Urfa’da İlçeler Arası Yolcu Fiyatına 3 Ayda 2’inci Zam

Daha önce akıtma Frenk bağı-kordon-Madonna gibi takılar sattıklarını anlatan Şanlıurfalı kuyumcu Önder Özçınar, fiyatların yükselmesi sebebiyle artık bu takılarında satışında azalma olduğunu vurguladı.