Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2023 yılı Eylül ayı olağan Meclis toplantısının 1. birleşimi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, başkanlığında yapıldı.

Meclis Başkanı ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündem maddeleri görüşüldü.

Toplantıda, meclis üyeleri geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Türkiye ve Şanlıurfa’nın önemli siyasetçilerinden eski bakan, milletvekili Necmettin Cevheri’nin isminin GAP Havalimanına ve yeni yapılan Şehir Hastanesine verilmesinin meclis gündemine alınması için önerge verildi.

Başkan Beyazgül’ün de destekleyeceğini belirttiği önerge, mecliste kabul edildi.

Böylece önerge meclis gündemine alındı.

İtfaiyecilerden Vali Şıldak’a Ziyaret İtfaiyecilerden Vali Şıldak’a Ziyaret

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, toplantıda yaptığı konuşmada, ‘’İhtiyaç sahibi her aileye yetişme konusunda çok gayret sarf ediyoruz. Şanlıurfa’da yaklaşık 767 bin öğrencimiz var. Bunların içerisinde maddi durumu iyi olanlarda var. Ama maddi durumları iyi olmayanlarla ilgili olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemizin Sosyal Yardım Daire Başkanlığı her zaman kapısı açık ve bu konuda çok yardım yapan bir belediyeyiz. OSB’de 6 tane fabrika açtık ve şu anda da OSB’de 6. Bölge çok hızlı bir şekilde sanayileşme başlamış durumdadır. Genç nüfusu çok olan bir şehiriz. Bu şehirde istihdam sorununu çözmek elbette ki bütün dinamiklerin beraber hareket etmesiyle, belki de ortak akılların ortaya çıkması, beyin fırtınası oluşturulmasıyla mümkün olacaktır’’ dedi.