Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Urfa Kültür ve Bilişim (UKB) A.Ş. Genel Müdürü Necmi Karadağ görevinden alınmasına tepkiler çığ gibi artarken bomba bir iddia da ortaya atıldı.

Necmi Karadağ’ın görevden alınmasına Şanlıurfa’da çok sayıda tepki gelirken Urfadasın haber sitesi olarak biz burada sadece bir kaçına yer verdik.

Şanlıurfa Yrd. Doç. Dr. Cihat Kürkçüoğlu, Urfa Kültür ve Bilişim (UKB) A.Ş. Genel Müdürü Necmi Karadağ görevinden alınmasına ilişkin tepkisini Liyakatli, Dürüst ve Çalışkanlığını hatırlatarak gösterdi.

KÜRKÇÜOĞLU: ÜST GÖREVLER VERİLMESİ GEREKİRKEN GÖREVDEN ALINMIŞ ÜZÜNTÜ İLE KARŞILIYORUM 

Yellehçi Vaazı Sonrası TV Programı İptal Edildi Yellehçi Vaazı Sonrası TV Programı İptal Edildi

Yrd. Doç. Dr. Cihat Kürkçüoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında “ Şanlıurfa Belediyesinde LİYAKATLI, DÜRÜST VE ÇALIŞKAN kimliği ile kültür, sanat, yayıncılık, turizm ve çeşitli sosyal etkinlikleri yıllarca başarı ile yürütmüş,  hizmetleriyle belediyeye artı puanlar kazandırmış Sayın Necmi Karadağ'a üst görevler verilmesi gerekirken görevden alınmış olmasını üzüntü ile karşılıyorum. Umarım bu yanlış karardan dönülür.” İfadelerini kullandı.

HASAN FEHMİ HAYIRLI: YAZIKLAR OLSUN SİZİN YAPTIĞINIZA…

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasında yıllarca Genel Sekreterlik yapan Hasan Fehmi Hayırlı ise “Yazıklar olsun. Liyakat becerikli namuslu olanlara bunlar yapılır mı? Bu işlemin tekrar gözden geçirilmesi ehil insanların görevinin başında olması gerekir. Yazıklar olsun sizin yaptığınıza…” yorumunda bulundu.

YOLSUZLUK ÖDEMELERİNİ İMZALAMADIĞI İÇİN GÖREVDEN ALINDI İDDİASI

Necmi Karadağ'ın görevden alınmasına en bomba iddiayı Lami Badıllı gündeme getirdi. Lami Badıllı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi; “Ş.Urfa kültür müdürü yılların belediyede emektarı abimiz Necmi KARADAĞ yolsuzluk ödemelerini imzalamadığı için görevden alındı. Zeynel başkan harama bulaşmaz diyordum. Yemeyi bilirsin ama biliyorsan ve imzalıyorsan günah a ortaksın. Yazık Necmi KARADAĞ alarak görmüş oldum.” 

ÖZGÜR YAZAR: BELLİ Kİ BAZI VURGUNCULAR KENDİSİNDEN RAHATSIZ OLMUŞ

Ziraat Mühendisi Özgür Yazar, Necmi Karadağ’ın görevden alınmasına tepkisini “Necmi KARADAĞ gibi önemli bir değeri görevden alamazsınız. Bu memlekete dürüst kaliteli insanlara ihtiyaç var. Ama belli ki bazı vurguncular kendisinden rahatsız olmuş.” şeklinde dile getirdi.