Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketiyle mücadele sürerken Türkiye'nin bir bölümünde büyük yıkıma neden oldu. 11 ilin etkilendiği depremde toz dumana karışırken, acı bilanço her geçen gün ağırlaştı.

"OTELİMİZ SAPA SAĞLAM! HER HANGİ BİR SORUN YOK! SADECE TEDBİR AMAÇLI KAPALI"

Şanlıurfa OSB'de Alacak Verecek Kavgası: 1 Ölü Şanlıurfa OSB'de Alacak Verecek Kavgası: 1 Ölü

Şanlıurfa’da 22 yıl önce YİMPAŞ tarafından yaptırılan ancak 2014 yılında Nevali Otel olarak hizmete giren otelin depremden sonra 17 gündür kapalı olması merak konusu oldu.  Nevali Otelin depremden sonra neden kapalı olduğunu Genel Müdür Emin Akbaş urfadasin haber sitesine açıkladı.

Nevali Otel Genel Müdürü Emin Akbaş, otellerinde her hangi bir sıkıntı olmadığı sadece artçı depremler devam ettiği için tedbir amaçlı kapalı tuttuklarını ve en kısa sürede yeniden hizmet vereceklerini söyledi.

Yaşanan depremde otelin sadece bazı alçı dekorasyonlarında, boyalarında, aksesuarlarında dökülme ve kırılma olduğunu şuan bu küçük çaplı döküntüleri ve hasarları toparlamaya çalıştıklarını aktaran Nevali Otel Genel Müdürü Emin Akbaş, “Otelimiz çok şükür sapa sağlam. Sadece tedbir amaçlı kapattık. Çünkü artçı sarsıntılar devam etiği için 105 çalışanımızın hayatını riske atamazdık. Ufak tefek birkaç döküntümüzü hallettikten sonra inşallah en kısa zamanda otelimizi açacağız.” İfadelerini kullandı.

Bu arada 24 katlı, 209 oda kapasiteli Nevali Otelde 2 kral dairesi, 36 süit oda, 168 standart oda ve engelliler için özel tasarlanmış 4 ayrı engelli odası yer alıyor. Ayrıca otelde 1000 metrekarelik çok amaçlı bir salonda mevcut.